Skip to content

Dnešný príspevok bude pokračovaním článku o šatkách pre jarné a jesenné typy. V predchádzajúcom článku ste zistili, prečo sú šatky skvelým doplnkom a ako pomocou nich môžete byť kreatívna.

Dnes sa pozrieme na to, ako by mali vyberať šatky letné a zimné farebné typy.


Letné typy

Letné farebné typy vyzerajú krásne v jemnejších chladnejších odtieňoch. Mieru farebnej teploty by ste mali vyberať podľa toho, či je vaša farebnosť výrazne chladná, alebo skôr teplotne neutrálna.

Pri výbere šatiek sa vyhnite najmä príliš teplým, alebo krikľavým a ostrým farbám. Myslite i na mieru sovjho tmavostného a farebného kontrastu a kombinujte šatky so zvyškom outfitu tak, aby podporili prirodzenú farebnosť vašej tváre.


Zimné typy

Zimné typy potrebujú (podobne ako letné) prevažne chladné farby, ale v čistejšej verzii. Vhodné sú kontrastnejšie kombinácie farieb a stredne veľké až väčšie vzory. Pásiky, abstraktné či geometrické vzory sú pre zimné typy veľmi vhodné (myslite na svoju individuálnu mieru kontrastu).

Ak ste zimným typom, vyhnite sa najmä príliš teplým a veľmi svetlým a tlmeným farbám na šatkách.


Šatka vs. telesný tvar

V minulej časti článku nájdete video s mnohými spôsobmi viazania šatiek a šálov. Pri výbere spôsobu viazania rozhoduje nielen to, aký dlhý a široký je váš krk, ale i šírka pliec, objemnosť hrudníka a veľkosť poprsia.

Šatky sú skvelým doplnkom oblečenia, najmä v chladnejšom počasí. Ak ich v šatníku nemáte, pouvažujte nad ich kúpou a ak šatky nosíte a máte chuť, môžete diskusii popísať spôsob viazania, ktorý využívate najčastejšie, alebo ako šatky kombinujete s oblečením.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top