Skip to content

„Ozdobné náramky moc nenosím, ale plánujem si kúpiť fitness náramok. Premýšľam, akú farbu si mám vybrať, lebo ho budem mať na sebe stále, tak by sa mal hodiť ku všetkému. Môžem poprosiť o radu Beátka? Ďakujem, Iveta.“

Či už nosíte náramky, ktoré majú ozdobnú funkciu, alebo preferujete praktický fitness náramok, v dnešnom článku nájdete tipy, ako ich vyberať. Ak sa vám náramky páčia a radi by ste ich nosili, čítajte ďalej.


Ako vyberať ozdobné náramky

Pri výbere náramku je vhodné zamyslieť sa nad viacerými faktormi. Nestačí, ak náramok má pre vás ideálnu farbu, alebo obsahuje motív, ktorý sa vám páči. Na čo sa teda zamerať?

Pri výbere ozdobného náramku si všímajte:

  • Mieru subtílnosti / masívnosti náramku: Čím hrubšie je vaše zápästie, tým masívnejší a objemnejší náramok si môžete dovoliť. Ak máte tenké zápästie, nenoste veľké, objemné náramky a radšej siahajte po jemnejších modeloch.
  • Váš telesný tvar a proporcie: Náramok svojím umiestnením na postave priťahuje pozornosť na boky a hornú časť stehien. Ale ste nízka, alebo máte široké boky, či stehná a nechcete, aby ich ľudia okolo vás vnímali, nenoste príliš nápadné a výrazné náramky. Zamerajte sa radšej na doplnky umiestnené vyššie na postave (šatky, náhrdelníky), alebo siahnite po menej farebných a nenápadných modeloch náramkov.
  • Štýl a vyžarovanie vášho oblečenia: Štýl náramku prispôsobte zvyšku outfitu. Náramok by mal s vašim oblečením harmonizovať a ladiť. Ak napríklad siahnete po romantickom, jemnom náramku vtedy, keď máte na sebe športové oblečenie, bude to vyzerať čudne. Ak zvolíte masívny náramok z kože a mušlí a doplníte ním jemné večerné hodvábne šaty, výsledok bude podobne rozpačitý.

Fitness náramky

Súčasné fitness náramky dokážu merať pulz, spálené kalórie, počet krokov, dobu aktivity a podobne. Sú určené na celodenné nosenie a niektoré dokážu dokonca merať i dĺžku jednotlivých fáz spánku, takže majiteľky ich nedávajú dolu z ruky ani na noc.

Preto by ste mali fitness náramok vyberať tak, aby s vami čo najviac ladil a aby sa vám dobre kombinoval s vašimi outfitmi.

Ak uvažujte o kúpe fitness náramku, rovnako ako Iveta, tu sú moje tipy, na čo sa z estetického hľadiska zamerať:

  • I pri fitness náramku rozhoduje jeho veľkosť. Pri športovaní nevadí, ak máte na ruke o niečo masívnejší model, ale ak chcete náramok nosiť celý deň, hľadajte veľkosť, ktorá zodpovedá objemnosti vašich rúk.
  • Rozhodnite sa, nakoľko nápadný a výrazný chcete svoj náramok mať. Výrazné a živé farby náramku zabezpečia, že ho bude už z diaľky vidieť (a samozrejme takýto model pritiahne veľa pozornosti k vašim bokom a stehnám). Ak chcete nenápadný náramok, siahajte po neutrálnych farbách z vašej palety – náramok vo farbe vašej pleti, či vlasov, nevtieravo doplní každý váš outfit.
  • Ak chcete nosiť farebný fitness náramok, ale nechcete aby pôsobil príliš športovo, skúste vrstvenie – skombinujte ho s inými náramkami tak, že výsledkom bude „2 v 1“ – ozdobný a súčasne funkčný náramok.
  • Zamerajte sa na značky, ktoré ponúkajú možnosť výmeny remienka náramku. Môžete si tak zaobstarať viac remienkov v rôznych farbách a jednoducho ich meniť podľa farebnosti vášho outfitu, alebo podľa toho, nakoľko chcete nechať náramok výrazný.

Nosíte náramky, alebo fitness náramok? Ak máte chuť, prispejte do diskusie a napíšte, ako vyberáte svoje náramky a na čo sa pri ich výbere zameriavate najviac.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top