Skip to content

Jeden z trendov pre jeseň 2018 ma mimoriadne potešil. Ide totiž o doplnok, ktorý je súčasťou môjho šatníka už niekoľko rokov a nosím ho veľmi rada. Z názvu článku už viete, že ide o široké opasky a ak sa vám tento typ doplnku páči a chceli by ste ho nosiť, čítajte ďalej, pretože v pokračovaní príspevku nájdete zopár tipov ako na to.


Farba opaska

Čím bude farba opaska v outfite výraznejšia a nápadnejšia, tým viac pozornosti na seba opasok strhne. Ak sú pás a bruško na vašej postave miestom, na ktoré chcete priťahovať pozornosť, nebojte sa farebne nápadných opaskov. Ak však chcete radšej priťahovať pozornosť ku tvári, alebo na nohy, siahnite po širokom opasku, ktorý farebne viac splýva s odevom, na ktorom ho nosíte.


Široké opasky vs. telesný tvar

Ak máte výraznejšie tvarovaný pás, opaskom by ste sa určite nemali vyhýbať. Práve naopak, pretože ak pás nezvýrazníte, s veľkou pravdepodobnosťou bude vaša postava pôsobiť neforemne, alebo dokonca objemnejšie.

Široké opasky sú však zvláštnou kategóriou opaskov, pri ktorej nestačí mať pás tvarovaný. Je dobré zamyslieť sa i nad tým, či máte pás na postave umiestnený vyššie, alebo nižšie.

Ak ho máte v ideálnej polohe, alebo nižšie, vyhrali ste :-), pretože  široké opasky sú pre vás priam ideálne. Neváhajte a určite po nich siahnite. Ak však máte pás umiestnený vyššie, zvážte šírku opaska a skúste radšej menej široké modely.

Ak napriek vyššie položenému pásu túžite nosiť široké opasky, skúste vyberať také, ktorých farba splýva s farbou odevu na ktorom opasok nosíte. To platí i pre majiteľky rovnejšieho pása – vyhnite sa tomu, aby opasok kontrastoval o oblečením, ak nechcete svoj pás ešte viac rozšíriť.


S čím ich nosiť a ako kombinovať

Široké opasky môžete nosiť k šatám, tunikám, topom i blúzkam. Dôležité je to, aby štýl opaska korešpondoval so štýlom vášho oblečenia.

Ak napríklad máte na sebe jemné, romantické šaty a pridáte k nim široký opasok z neopracovanej kože, s veľkou staro mosadznou sponou, opasok bude vyzerať v tomto outfite veľmi čudne. Oveľa lepšie bude vyzerať napr. k pleteným zimným šatám a hrubším pančuchám.

Na koláži nájdete niekoľko inšpirácií na nosenie širokého opasku.

zdroj foto: Pinterest


Nielen šírka opasku rozhoduje

Veľkosť opaska prispôsobte veľkosti svojej postavy. Ak napríklad máte drobnejšiu telesnú stavbu, pri širokých opaskoch sa vyhnite objemným a masívnym sponám.

zdroj foto: Pinterest

Ak ste drobná, voľte širšie opasky, ktoré pôsobia vzdušnejšie a majú jemnejšiu/drobnejšiu sponu, alebo sú na zaväzovanie. Ak túžite nosiť veľké spony, snažte sa aspoň, aby neboli popri opasku príliš nápadné a splývali s ním (napríklad farebne)

zdroj foto: Pinterest

Ak máte pevnú a silnejšiu telesnú stavbu a štíhly pás, nemusíte sa báť na širokých opaskoch ani výraznejších spôn.


K čomu sa nehodia

Tradičný kožený široký opasok je skôr doplnkom, vhodným k bežnému dennému oblečeniu do práce, alebo na voľný čas. Široké opasky málokedy pôsobia formálne a slávnostne. Preto ak chcete nosiť široký opasok do spoločnosti, dajte si záležať, aby bol z veľmi jemného materiálu, prípadne textilný (satén, hodváb…).


Nosíte široké opasky? Oslovil vás ich aktuálny trend? K čomu a ako ich zvyčajne nosíte? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top