Skip to content

Postava Petry má tvar hrušky, preto je pre ňu lepšie nosiť tmavšie farby na spodnej polovici tela. Jej farebnosť je jesenná a jej tvár najviac žiari popri mierne tmavých farbách. Ako má rozmiestniť farby na svojej postave tak, aby nevyzerala tmavo, smutne a málo sviežo? V dnešnom článku nájdete prehľad faktorov, ktoré vplývajú na vhodné rozmiestnenie farieb na postave.


Telesný tvar

Postavám, ktoré majú podobný objem hornej a spodnej časti tela lichotí, ak ladenie farieb horného a spodného dielu je bez výrazného rozdielu v tmavosti. Ak ste však veľmi štíhla, je vhodné rozdeliť outfit na viac farebných blokov. Postavám, ktoré nemajú rovnakú šírku ramien a bokov (A, V) môže rozdiel tmavosti horného a spodného dielu pomôcť dorovnať disproporciu.


Proporcie

Objem tých častí vašej postavy, ktoré sú väčšie, môžete opticky potlačiť umiestnením tmavších farieb. Ak teda máte napríklad veľké prsia a váš trup pôsobí mohutnejšie ako nohy, použite na hornej polovici tela tmavšiu, alebo nudnejšiu farbu ako na spodnej.


Pozornosť

Pri výbere umiestnenia farieb je dobré uvedomiť si, ktoré časti postavy chcete zvýrazniť a ktoré naopak potlačiť. Ak neviete, ktorá časť vášho outfitu je centrom pozornosti, odfoťte sa a pri prezeraní fotky si všímajte, kam sa najviac pozeráte.


Výška postavy

Ak chcete, aby vaša postava vyzerala vyššia, nenoste kombináciu tmavého topu a svetlého spodného dielu.

vyska


Farebnosť

Ako to všetko zladiť s farebnosťou? Vhodné je skombinovať všetky uvedené doporučenia. Petra z hľadiska telesného tvaru, proporcií i výšky potrebuje kombinovať tmavšie, neutrálne, nudnejšie spodné diely so svetlejšími, farebnejšími, či živšími farbami na hornej polovici tela. Ak bude nosiť pri tvári svetlejšie farby, sýtosť môže pridať vrstvením, či doplnkami.

Ako kombinujete farby a tmavosti odevov na hornej a spodnej polovici tela vy?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top