Skip to content

Zvyknete sledovať strih, vzor, štruktúru, alebo strihové detaily na odevoch, aby ste zistili ktorú časť postavy daný detail najviac zvýrazní? Ak nie, prečítajte si, ako tieto detaily ovplyvňujú náš telesný tvar.

Sledujte v zrkadle sami seba v oblečení a skúste si uvedomiť, ktorá časť oblečenia najviac upútava vašu pozornosť. Nemusíte nad tým zložito premýšľať, jednoducho odvráťte zrak a potom sa pohľadom opäť vráťte a uvedomte si, na ktoré miesto je váš zrak najviac priťahovaný. Majú vaše šaty výrazný lem, golier, gombíky, zaujímavý farebný prechod, výrazný prvok vo vzore, netradičnú štruktúru materiálu, alebo asymetriu, ktoré priťahujú viac pozornosti ako zvyšok outfitu?

Uvedomte si, aký telesný tvar má vaša postava a či je najnápadnejší detail umiestnený na vhodnom mieste. Ak ste napríklad hruška s objemnými nohami a najvýraznejšia farba vzorovaných šiat sa nachádza práve v oblasti stehien, nie je to ideálne. Ak majú šaty výrazný opasok a vaša postava má tvar jablka, nie je žiaduce takýmto spôsobom priťahovať pozornosť na vaše bruško. Ak máte príliš široké ramená, výrazné náramenníky ich ešte viac rozšíria. Ak máte objemné poprsie, veľký červený kvet vo vzore šiat strhne pozornosť práve na ne.

Oči ľudí najviac priťahujú výrazné odtiene farieb, veľké kontrasty, nápadné asymetrie, výrazné strihové detaily (pracky, zipsy, gombíky, vrecká, štepovanie…), zaujímavé vzorovanie alebo štruktúra materiálu a pod.. Kupujte a noste len oblečenie, ktoré má tieto detaily umiestnené tak, aby celkový dojem ladil s vaším telesným tvarom a proporciami. Aby dané detaily priťahovali pozornosť na lichotivé miesta vašej postavy a svojím umiestneným vhodne korigovali vaše nedokonalosti.
Pri nákupoch preskúmajte z daného modelu všetky šaty vo vašej veľkosti a vyberte si tie, na ktorých je najnápadnejší detail alebo prvok umiestnený na vhodnom mieste.

Všímate si umiestnenie najnápadnejších detailov na odevoch pri nákupoch? Premýšľate pri výbere strihu alebo vzoru aj o tom ako budú ladiť s vašimi proporciami a telesným tvarom?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top