Skip to content

Zuzka má 186 cm a celé roky hrávala profesionálne volejbal. Príchodom detí a ukončením športovej kariéry nabrala 20 kg váhy. Pri konzultácii Postava a štýl sme pre ňu hľadali vhodné strihy, dĺžky a materiály a ak máte aj vy výraznú postavu, čítajte ďalej.

956f9c274b8c05788c0b520c2ceac8c4

ilustračné foto, zdroj: Twitter


Výhody vysokej postavy

Zuzkinu postavu by som nenazvala moletkou, pretože na jej vysokej postave sa nejaké to kilo naviac dokáže oveľa lepšie „stratiť“, ako na postave ženy z nízkou výškou. Zuzka naviac priberá rovnomerne na celom tele, nielen v určitých partiách, čo je tiež veľká výhoda.

Postava Zuzky je výrazná najmä svojou výškou a spomínala mi, že kým aktívne športovala, s váhou problém nemala. Prišlo to až s deťmi a naviac má manžela, ktorý dokáže čarovať v kuchyni a je odborník na dezerty. Je naozaj ťažké mať manžela s takouto profesiou a strážiť si váhu :-).


Prečo je dobré výraznú postavu predĺžiť

Pre štíhle ženy s vysokou postavou väčšinou nie je žiadúce oblečením postavu ešte viac predlžovať, ale ak má vysoká žena kilogramy naviac, optické predĺženie je vítané, pretože prináša zoštíhľovací efekt. Preskúmali sme Zuzkin telesný tvar a hľadali možnosti. Pás Zuzky je rovnejší, ale jej ramená sú o malý kúsok užšie ako boky. Ramená ale nepôsobia útlo, pretože Zuzka má výraznejšie paže. Jej telesný tvar je H, s jemným nábehom k postave A.


Zamerať pozornosť mimo problémových častí

Pozornosť môže Zuzka oblečením a doplnkami priťahovať na oblasť dekoltu, tváre, ale i na chodidlá. Zuzka má nohy dlhšie ako trup, preto sme hľadali ideálne dĺžky jej odevov a tiež vhodné farebné ladenie horných a spodných dielov. Našli sme vhodné typy obuvi, tak aby miera objemnosti ladila s celkovým objemom postavy. Ukázali sme si vhodné typy výstrihov a doplnkov.

kirstie alley

ilustračné foto: Kirstie Alley (1,71m)


Štýl je dôležitý

Zuzkin štýl je zmesou viacerých prvkov, dominujú ležérne, klasické a ženské. Je v ňom zjavná potreba dotyku výraznej farby a obľuba etno vzorov a prírodných motívov, ale strihy má Zuzana radšej jednoduché, s čistými líniami. Dôležité je pre ňu pohodlie a príjemnosť materiálov, možnosť aktívne sa pohybovať. I do oblečenia výraznej postavy je potrebné zakomponovať štýlové prvky, ktoré si žiada osobnosť nositeľky.

Cítiť sa vo svojom oblečení prirodzene a zaujímavo je rovnako dôležité, ako opticky upraviť mieru výraznosti  objemu postavy.


Pozitívne efekty farebných akcentov

So Zuzkou som sa stretla tri krát. Ako prvé sme spolu riešili farby a keď prišla Zuzka na ďalšiu konzultáciu, mala na sebe novú šatku a vyzerala nádherne. Džínsy a dlhšia blúzka boli v jej neutrálnych farbách a pomáhali svojim farebným ladením, líniami i dĺžkou Zuzkinu postavu zoštíhľovať. Výrazná jablkovo-zelená šatka strhla všetku pozornosť ku jej tvári a nádherne ju rozžiarila. Pri pohľade na šatku a tvár Zuzky nikoho nenapadne skúmať jej bruško či stehná.


Jednoduchšie nákupy

Apropo, Zuzka bola nadšená keď mi rozprávala, ako po konzultácii Určenia farebného typu len tak náhodou vošla do predajne s oblečením. Do kabínky si zobrala 4 kusy oblečenia a doplnkov a 3 z nich si aj odniesla domov a to všetko v priebehu 20 minút. Všetky tri kúsky ladili s jej tlmenou jarnou farebnosťou a pomáhali proporciám jej postavy. Rýchly a praktický nákup, skvelé!


Úprava tváre je dôležitá

Tvár Zuzky má ideálny oválny tvar a veľmi pekné, harmonické črty. Pri použití jarných farieb líčidiel žiarila a jediný problém, ktorý sme pri konzultácii Líčenia so zaškolením riešili, bolo Zuzkino obočie. Je hrubšie, husté, má rovný tvar a jeho poloha je dosť blízko očí. Odporučila som preto Zuzke obočie zo spodnej strany jemne vytrhať a hornú líniu mierne zaobliť. Takáto úprava obočie zjemní.

Zuzku pozdravujem a želám jej veľa skvelých pocitov v jej oblečení! Máte aj vy výraznú postavu, či už výškou, alebo hmotnosťou? Aké triky používate na optické zmenšenie / zoštíhlenie?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top