Skip to content

Táňa má postavy hrušky a zaujíma ju, či sú pre ňu vhodné klasické džínsové vrecká v tvare oblúčika. V dnešnom článku nájdete informácie o tom, ako súvisí tvar vreciek s tvarom bokov a pozrieme sa nielen na predné, ale i zadné vrecká džínsov. Ak džínsy nosíte, čítajte ďalej.


Predné vrecká versus boky

Ak máte širšie boky, nosíte džínsy klasického strihu a chcete, aby vaše boky vyzerali užšie, snažte sa, aby oblúčikovitý tvar vreciek bol čo najmenej výrazný.

Nohavice, ktoré majú zvislejší tvar vreciek, vaše boky pomôžu zúžiť, zatiaľ čo klasické džínsové vrecká ich budú rozširovať. Preto je vhodné, ak pri džínsových vreckách:

Ak máte boky úzke a chceli by ste im dodať výraznejšie krivky, urobte všetko naopak – vašej snahe pomôžu oblúčikovité vrecká s výrazným štepovaním, ozdobami, detailmi a šúchaním.


Zadné vrecká versus zadok

Pri nákupe džínsov je dobré zamyslieť sa i nad zadnými vreckami. Čím budú výraznejšie, ozdobnejšie, farebnejšie a vyšúchanejšie, tým viac bude váš zadok v džínsoch priťahovať pozornosť.

Je len na vás, či takýto efekt chcete dosiahnuť, alebo je pre vás lepšie nechať zadok nepovšimnutý.

Ak máte väčší zadok, vyhnite sa malým vreckám, ktoré sú ďaleko od seba. Ak máte malý zadok, nenoste džínsy s príliš veľkými zadnými vreckami.

Zadné vrecká umiestnené vyššie dokážu váš zadok opticky pozdvihnúť, zatiaľ čo vrecká položené nižšie ho budú opticky ťahať dole.


Uvedené odporúčania pre výber vreciek, môžete samozrejme aplikovať i na iné nohavice, nielen na džínsy. Ak nosíte džínsy, objavili ste pre seba ideálny tvar, veľkosť a polohu vreciek? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top