skip to Main Content

Ak vás po prečítaní nadpisu článku napadli veci ako grafické úpravy, alebo retušovanie fotografií, nehádate správne. V dnešnom príspevku si povieme o niekoľkých vizuálnych trikoch, ktoré spôsobia optické predĺženie, zúženie, či vyhladenie niektorej časti tela. Triky, vďaka ktorým budeme vyzerať štíhlejšie, vyššie, energickejšie, alebo mladšie. Ide o maličkosti, ktoré môžu mať veľký efekt.

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy ženy. Ešte lepšie je, ak sú vlasy ostrihané do tvaru ktorý lichotí črtám tváre a úplne najlepšie je, ak vďaka účesu vyzeráme mlado, sviežo a zaujímavo. Jedným z trikov, ako vďaka účesu môžeme vyzerať vyššie a štíhlejšie, je odkrytie krku alebo vhodný strih vlasov na zadnej strane.
Ak nosíte dlhšie vlasy spustené na plecia, môžete tak vytvárať dojem, akoby opticky ťahali vašu postavu k zemi. V prípade že ste dostatočne vysoká, je to v poriadku. Malé ženy by sa však mali vyhýbať príliš dlhým vlasom a ak na nich trvajú, potom je ideálne ak si ich zopnú do drdola, chvosta, alebo jednoducho vypnú smerom hore. Tak aby krk a zátylok boli odkryté a aby vlasy vytvárali efekt pozdvihnutia hlavy. Opticky tým odľahčia hlavu i krk a celá postava bude vyzerať, akoby sa ťahala smerom dohora. Bude vyzerať vyššia, ľahšia a štíhlejšia.
Pri kratších vlasoch vytvára podobný efekt zostrihanie zadnej partie vlasov do oblúka (bob). Oblý tvar ktorý vznikne vďaka takémuto strihu nad zátylkom, našu hlavu akoby vytiahne smerom hore. Hlava dostane pekný tvar a postava opäť bude vyzerať vyššia a štíhlejšia. Dokonca i naša chôdza bude pôsobiť ladnejšie (predpokladom je samozrejme pekné držanie tela). Väčšina žien posudzuje svoju vizáž v zrkadle len z prednej strany. Skúste preskúmať, ako vyzerá váš účes pri pohľade zboku, alebo zozadu. Možno zistíte, že vlasy vytvárajú na zadnej strane hlavy plochú líniu, nemajú objem a dynamiku a to väčšinou nevyzerá dobre.
V nasledujúcej galérii je niekoľko príkladov optického liftingu, vytvoreného vhodným strihom alebo účesom.
Ďalším spôsobom, ako možno vytvoriť dojem že naša postava je vyššia a teda aj štíhlejšia, je zdvihnutý golier na zadnej strane krku. Tento trik je maličkosťou, ktorá dokáže vytvoriť šmrnc a dodá našej vizáži eleganciu. Zdvihnutý golier, smerujúci hore, akoby opticky ťahal našu postavu smerom hore, predlžoval a zoštíhľoval ju.

Lícenka je prvkom líčenia, ktorú mnohé ženy považujú za zbytočnosť. Ak však žena vie, kam a ako si ju naniesť, môže ňou úspešne modelovať tvar svojej tváre, zoštíhliť, rozšíriť, predĺžiť, alebo skrátiť ju. Vhodne nanesená lícenka dokáže našej tvári dodať iskru a je tou povestnou čerešničkou na torte, ktorá dodá líčeniu záverečnú bodku.

V prípade že vaša tvár je okrúhla, alebo máte kilá naviac, lícenkou môžete ľahko dosiahnuť efekt optického zoštíhlenia. V prípade že vašu tvár nie je potrebné korigovať, získate použitím lícenky iskru. Zvýraznia sa vaše lícne kosti a v konečnom dôsledku bude vaša tvár vyzerať viac plasticky. Lícenka vytvára na tvári dojem pevnejšej a viac napnutej pokožky, je ďalším spôsobom optického liftingu tváre.

Svojej vizáži môžete pomôcť i vhodným líčením očí. Padnuté viečka nie sú len záležitosťou starších žien, často má žena tento problém jednoducho preto, že má tvar nadočnicového oblúka a očí, ktorý tento problém vytvára. Vhodným líčením je možné tento problém korigovať. Je potrebné vedieť, kam a aké očné tiene položiť, tak aby sa na oblasť prepadnutej časti viečka dostala tmavšia farba a aby opticky táto oblasť ustúpila dozadu.

Očnými tieňmi je možné tvar a polohu očí korigovať tak, že pohľad sa prehĺbi, oči budú vyzerať výraznejšie, väčšie a rozžiaria celú tvár. Viečka nebudú pôsobiť padnutým dojmom, alebo sa miera prepadnutia zníži.
Jedna z mojich klientiek mi povedala, že keď sa začala líčiť novým spôsobom, rozdiel bol taký zrejmý, že sa jej známi pýtali, či absolvovala plastiku viečok :-).

Máte kratšie nohy, nižšiu postavu, alebo niekoľko kilogramov naviac a chcete mať nohy opticky dlhšie a štíhlejšie? Riešením môžu byť podpätky. Pre niektoré ženy sú podpätky samozrejmosťou, pre iné otravou. Záleží od nášho štýlu, od toho čo preferujeme a aký je náš životný štýl. Okrem faktu, že žena v podpätkoch vyzerá vždy viac žensky, môžu jej pomôcť pridať potrebné centimetre pri optickej korekcii postavy. Argument mnohých žien, že podpätky nie sú pohodlné úplne neplatí, pretože dnes sa dajú kúpiť i pohodlné topánky na podpätku, dokonca často je nohám v nižších podpätkoch lepšie ako napríklad v úplne rovných balerínach. Chodiť v podpätkoch neznamená nutne chodiť v ihličkách 12 cm vysokých.
Podpätky naše nohy predĺžia a tým i opticky zúžia. Dodajú chýbajúce centimetre dĺžky a spôsobia, že naša chôdza bude iná, viac elegantná, viac ženská, pomalšia, jemnejšia. V podpätkoch sa žena cíti inak a naozaj platí, že naše oblečenie (v tomto prípade obutie) ovplyvňuje i to ako sa správame, aké máme držanie tela, alebo ako sa pohybujeme.
Objavte podpätky ktoré vám budú vyhovovať – nižšie, vyššie, širšie a stabilné, alebo tenké a elegantné. Vyberajte s ohľadom na tvar vašej postavy, ale aj vaše potreby, štýl a spôsob života.

Existuje veľa drobností, ktorými môžeme zvýrazniť to pekné na nás, alebo zamaskovať to čo nie je ideálne. Spomenula som niektoré z nich, tie ktoré považujem za účinné. V ankete môžete uviesť, čo vás z uvedených tipov najviac zaujalo, alebo ktoré z nich využívate. Ak máte svoje vlastné triky, môžete o nich napísať do diskusie a podeliť sa so svojimi skúsenosťami s ostatnými čitateľkami.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top