Skip to content

Túto otázku dostávam pri konzultácii Postava a štýl veľmi často. Ak aj vy váhate, či je pre vás lepšie topy a blúzky zakasávať do sukní a nohavíc, alebo ich radšej nosiť navrchu, v dnešnom článku nájdete informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.


Spoznajte svoje proporcie

Základom je poznanie vašich proporcií – to, či máte krátke nohy + dlhý trup, alebo dlhé nohy + krátky trup. Možno máte trup a nohy rovnako dlhé a v tom prípade máte ideálne proporcie, ale aj v tomto prípade je dobré vedieť, kde by mali vaše topy končiť.

Ak viete, aké sú proporcie vašej postavy, je jednoduché zistiť, či by ste mali svoje topy zakasávať, alebo nie. Ak je medzi dĺžkou vášho trupu a nôh rozdiel, pomocou vhodnej dĺžky topu môžete svoju disproporciu upraviť a zamaskovať.

Neviete zistiť, či máte krátky, alebo dlhý trup? V tomto článku nájdete návod.


Máte dlhý trup? Zakasávajte!

Zakasané topy majú kratšiu dĺžku ako nezakasané a preto dokážu opticky skrátiť trup.

Ak teda máte dlhý, alebo veľmi úzky trup, zakasávajte, alebo noste kratšie dĺžky topov. Vyhnite sa dlhým topom, ktoré váš trup ešte viac predĺžia a dlhým sukniam, ktoré vaše nohy ešte viac skrátia.


Ako predĺžiť krátky trup

Ak je váš trup krátky, alebo objemný, vyhnite sa zakasávaniu, pretože tak trup ešte viac skrátite a rozšírite. Nezakasanými topmi si trup predĺžite.

Máte dlhší, alebo kratší trup? Ako ste na tom so zakasávaním – používate ho, alebo sa mu radšej vyhýbate? Ak máte chuť, pridajte svoje skúsenosti do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top