Skip to content

Ani v diskusii k článku o tom Ako vytvoriť dobre kombinovateľný šatník napísala: „Jako hruška bojuju s tím, že bych měla mít světlé nahoře a tmavé dole, ale jako tmavý typ zase tmavé/syté nahoře… a ještě dost nutně potřebuju kontrast. Když si přidám to, že to musí ještě ladit stylově, a že některé kousky by měly být vzorované a některé jednobarevné, a hlavně, že by to celé mělo mít nápad, tak tápu.“

Na prvý pohľad sa môže zdať nemožné zladiť spomínaný tvar postavy a farebnosť, ale nie je to vôbec ťažké. V úvodnej koláži je niekoľko tipov ako na to a v nasledujúcich riadkoch pridávam ku koláži komentár:

  • Je vhodné mať v šatníku univerzálne nohavice tmavšej farby (namiesto čiernej voľte radšej napr. námornícku modrú, zelenú a pod.) a kombinovať ich so sýtymi, farebnými, alebo kontrastnými topmi. Celkové sýte vyžarovanie kombinácie môžete v lete odľahčiť svetlejšou farbou kabelky, obuvi, alebo iných doplnkov.
  • Ak patríte medzi štíhlejšie hrušky a chcete nosiť svetlé sukne a nohavice, vyberajte si vhodný strih (ktorý rozšíri ramená) a materiál a vyhnite sa výrazným detailom ktoré by mohli zbytočne priťahovať pozornosť k nohám.
  • Svetlé spodné diely noste s topmi a blúzkami, ktoré sú oveľa zaujímavejšie – farbou, strihom, detailami, materiálom, vzorom, kontrastom. Pozornosť k tvári pritiahnite i zaujímavými náhrdelníkom, líčením, či účesom.
  • Ak chcete nosiť tlmenejšie, menej vhodné farby spodných dielov (napr. džínsová sukňa z koláže), kombinujte ich so sýtejšími a výraznejšími farbami topov.
  • Nezabúdajte na doplnky, ktoré vhodne farebne osviežia kombináciu a pritiahnu pozornosť najmä k hornej časti postavy.

Riešite podobný problém ako Ani? Máte v lete ako hruška s tmavou zimnou farebnosťou, problém čo na seba? Diskusia je tu opäť pre vás!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top