skip to Main Content

Ani v diskusii k článku o tom Ako vytvoriť dobre kombinovateľný šatník napísala: „Jako hruška bojuju s tím, že bych měla mít světlé nahoře a tmavé dole, ale jako tmavý typ zase tmavé/syté nahoře… a ještě dost nutně potřebuju kontrast. Když si přidám to, že to musí ještě ladit stylově, a že některé kousky by měly být vzorované a některé jednobarevné, a hlavně, že by to celé mělo mít nápad, tak tápu.“

Na prvý pohľad sa môže zdať nemožné zladiť spomínaný tvar postavy a farebnosť, ale nie je to vôbec ťažké. V úvodnej koláži je niekoľko tipov ako na to a v nasledujúcich riadkoch pridávam ku koláži komentár:

  • Je vhodné mať v šatníku univerzálne nohavice tmavšej farby (namiesto čiernej voľte radšej napr. námornícku modrú, zelenú a pod.) a kombinovať ich so sýtymi, farebnými, alebo kontrastnými topmi. Celkové sýte vyžarovanie kombinácie môžete v lete odľahčiť svetlejšou farbou kabelky, obuvi, alebo iných doplnkov.
  • Ak patríte medzi štíhlejšie hrušky a chcete nosiť svetlé sukne a nohavice, vyberajte si vhodný strih (ktorý rozšíri ramená) a materiál a vyhnite sa výrazným detailom ktoré by mohli zbytočne priťahovať pozornosť k nohám.
  • Svetlé spodné diely noste s topmi a blúzkami, ktoré sú oveľa zaujímavejšie – farbou, strihom, detailami, materiálom, vzorom, kontrastom. Pozornosť k tvári pritiahnite i zaujímavými náhrdelníkom, líčením, či účesom.
  • Ak chcete nosiť tlmenejšie, menej vhodné farby spodných dielov (napr. džínsová sukňa z koláže), kombinujte ich so sýtejšími a výraznejšími farbami topov.
  • Nezabúdajte na doplnky, ktoré vhodne farebne osviežia kombináciu a pritiahnu pozornosť najmä k hornej časti postavy.

Riešite podobný problém ako Ani? Máte v lete ako hruška s tmavou zimnou farebnosťou, problém čo na seba? Diskusia je tu opäť pre vás!

 

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:
Back To Top