Skip to content

K napísaniu dnešného príspevku ma inšpiroval model z jesennej kolekcie Ani Geislerovej pre Pietro Filipi. Kolekcia „Aňa for Pietro with love“ obsahuje okrový kabátik a ja som si spomenula na ďalšie okrové modely z jesenných kolekcií Zary, alebo H&M. Okrem červenej, ktorá sa (najmä v teplejších jesenných odtieňoch) objavuje v jesenných kolekciách, je okrová ďalšou výraznou farbou, ktorá dopĺňa jesenné odtiene hnedej, oranžovej a zelenej.

 

Okrová farba je výrazne teplá a je sýtejším a tlmenejším odtieňom žltej, čo ju predurčuje byť ideálnou farbou pre všetky jesenné typy. Je blízka zlatej, farbám slnečníc, či tekvice. Je pozitívna, pripomína jesenné slnko a padajúce lístie, pôsobí pozitívne a navodzuje dobrú náladu a aktivitu. Okrová na ženách jesenných typov vyzerá krásne najmä v kombinácii s petrolejovou, zelenou, khaki či hnedou.


  

Pekne v okrovej môžu vyzerať i jarné typy, ak si vyberú viac žiarivý, svieži a ľahší odtieň tejto farby, alebo ak jesennú okrovú doplnia nejakou typickou sviežou jarnou farbou.

 

 

Pre letné typy je okrová najmenej vhodná, je pre ne príliš sýta a teplá.
Chladné zimné typy by sa okrovej tiež mali vyhýbať, alebo by ju však používať ako korenie, na malých plochách.
Predajne s oblečením vo svojich jesenných kolekciách ponúkajú veľa modelov v okrovej farbe. Od topov, cez svetríky, blejzre, kabáty až k pančuchám, opaskom či bižutérii. Nasleduje niekoľko aktuálnych modelov.

 

 

www.shop.hm.com

 

www.orsay.com

 

www.re-reserved.com

 
 

www.zara.com

 

Ak vám okrová pristane, noste ju kľudne celoplošne, ale počítajte s tým že budete nielen zaujímavá, ale aj výrazná. Samozrejme, záleží od odtieňa ktorý si vyberiete. Ak nechcete byť príliš nápadná, zvoľte okrovú len na menších plochách
Farebné typy, ktorým okrová v blízkosti tváre nepristane a majú ju radi, môžu si vybrať v tejto farbe napríklad nohavice, opasok, prsteň, či náramok a tak uspokojiť svoju túžbu po tejto výraznej farbe.

 

Máte radi okrovú farbu? Ako na vás pôsobí? Nosíte ju, alebo sa chystáte osviežiť svoj jesenný šatník touto farbou? Môžete hlasovať v ankete, alebo prispieť do diskusie.

 

 

Uložiť

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top