Skip to contentDaniela je veľmi zaujímavá mladá dáma – osobnostne, i farebne. Pretým ako absolvovala konzultáciu Určenia farebného typu, pridala svoje fotografie na Fórum, aby zistila, čo si ľudia o jej farebnosti myslia. Názory sa líšili a aj keď sa dovtedy Daniela považovala za zimný typ, zostala na vážkach a začala dosť silno o svojej zimnej farebnosti pochybovať. Keďže Danka súhlasila s uverejnením svojich fotoigrafií, dnes bude článok z praxe i názorný.

Problémom určovania farebného typu z fotografií je ich kvalita a osvetlenie. Reálne farby skresľuje nielen osvetlenie, kvalita a nastavenie fotoaparátu, ale i monitor, na ktorom si fotografie prezeráme. Dankine fotky na Fóre pôsobia tlmenejším dojmom, ich kvalita nie je príliš vysoká a tak by Danka podľa nich mohla patriť naozaj do viacerých farebných typov.

Na základe tejto fotografie by napríklad mnohí ľudia u Daniely kontrastný typ vylúčili. Na mojom monitore vyzerá červená ako výrazná a zároveň príliš teplá, kvôli čomu Dankina tvár vyzerá trochu premaľovane a svoj podiel má i menej vhodné osvetlenie, ktoré na tvári vytvára nelichotivé tiene.

Danka ma veľmi zaujímavé oči, ktoré nemajú farbu typickú pre kontrastné typy – sú zeleno-šedé, napriek tomu sú žiarivé. Veľký kontrast v Dankinej tvári vytvára i výrazné tmavé obočie a tmavá (prirodzená) farba vlasov, ktoré kontrastujú s pleťou. Tvár Danky vyzerá trochu exoticky a môžu za to gény, zdedené po otcovi.

V najživších zimných farbách Dankina tvár žiarila a získavala úžasnú energiu, zatiaľ čo v príliš tmavých, bledých, alebo tlmených farbách sa strácal živý efekt z jej tváre. Vo farebných odtieňoch vyzerala Danka energicky, sebavedomo, rozhodne a sviežo, avšak prechodom na menej farebné odtiene sa tieto efekty okamžite strácali. Nasledujúce fotografie nie sú v ideálnej kvalite, ale na ilustráciu postačia.

I pri líčení si Dankina tvár vyžadovala vysoký kontrast, farebnosť a živosť. Kontrastné zimné typy sa určite nemusia báť výraznej očnej linky na hornom viečku, ani výrazného rúžu. Pri rúži je potrebné vybrať si vhodný neutrálny až mierne chladný odtieň a vyhnúť sa príliš sýtym, tmavším farbám. Výrazná fuchsiová alebo červená sú skvelou voľbou.

Podľa fotiek, ktoré mi Danka pred konzultáciou poslala, sa zdal byť jej šatník menej farebný, ladený skôr v neutrálnych farbách ako je čierna, biela, šedá, mala v šatníku i tlmené, či bledé farby, občas sa tam nachádzal nejaký výkrik sýtejšieho jesenného alebo zimného odtieňa.

Po určení farebného typu mi Daniela povedala že je spokojná, pretože sú jej zimné farby veľmi blízke, i keď si myslí, že mnoho žien potrebuje na ne dozrieť. Na základe toho, ako som mala možnosť Danku spoznať počas jedného pracovného dňa, si myslím že je na kontrastné zimné farby zrelá a že krásne podporia jej výraznú a zaujímavú osobnosť.

Danka mi po konzultácii poslala mailom niekoľko viet ktoré ma veľmi potešili, pretože je z nich jasné, ako poznanie ideálnych farieb a strihov môže človeka oslobodiť od večného hľadania, premýšľania a pochybností:

„Po konzultaci jsem zjistila, že je čas říkat “NE”:
– “NE” nevhodným barvám. Ne, prostě si to nekoupím ani neobléknu, i kdyby mi všichni kolem říkaly, že to je pěkná barva. Prostě “NE”. Nekoupím si barvu, která je ve všech časopisech jen proto, že to ELLE nebo VOGUE diktují. Prostě “NE”. Vím, kdo jsem, a co chci nosit a nedám se ovlivnit.
– “NE” nevhodným střihům. Nekoupím si ten top protože je s 50% slevou a slečně v katalogu velmi sluší. Ne, protože vím, kdo jsem a co mi sluší, nenechám se zmanipulovat. Pro mě to je velice osvobozující moci najednou řící “NE”.“

Stretnutie s Danielou bolo veľmi inšpiratívne a podnetné a ja jej želám veľa spokojnosti, úspechov a radosti nielen s farbami! A ďakujem za súhlas s uverejnením fotografií.

Súvisiace články:
Kontrastný zimný typ
Nevhodné farby a ich psychologické pôsobenie – kontrastné a tlmené typy
Farby akcentov pre zimné typy
Neutrálne farby pre kontrastný typ

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top