skip to Main Content
Farby – Neutrálne Farby Pre Kontrastný Typ
Séria: Neutrálne farby

Kontrastné farebné typy sú charakteristické svojou žiarivosťou. Ich tvár pôsobí čisto, kontrastne a ich žiarivé oči, pleť a vlasy majú výraznú farebnú silu. Dnešným článkom ukončíme sériu príspevkov o neutrálnych farbách.

Neutrálne farby pre kontrastné typy sú rovnaké ako farebnosť týchto ľudí – pôsobia čisto, žiarivo a silne. Kontrastným typom pristanú výrazné, jasné a žiarivé farby, ak sú však vhodne skombinované s neutrálnymi farbami, tie dokážu ešte viac zvýšiť ich silné, čisté vyžarovanie. Neutrálne farby by mali byť k farbám kombinované tak, aby vznikol vysoký kontrast, pretože tieto farebné typy majú i v tvári veľa prirodzeného kontrastu.

Ideálnymi neutrálnymi farbami pre kontrastné farebné typy sú:

  • čierna – je ideálna najmä pre zimné kontrastné typy, ale nemalo by jej byť príliš veľa aby celkový dojem nebol príliš tmavý
  • čierno – hnedá – alternatíva čiernej pre jarné kontrastné typy
  • biela – v čistom, žiarivom prevedení
  • námornícka modrá – žiarivé odtiene tejto farby pôsobia veľmi elegantne a často aj menej tvrdo ako čierna
  • uhľová šedá – tmavý, sýty a čistý odtieň šedej, ktorá tiež dokáže posilniť žiarivosť farebných odtieňov
  • kráľovská modrá – je trochu viac farebná, ale dá sa veľmi dobre kombinovať s výraznými odtieňmi farieb

Na nasledujúcich kolážach nájdete niekoľko inšpirácií, ako dopĺňať farebné odtiene neutrálnymi farbami, ak ste kontrastným farebným typom (kliknite).

Na záver série o neutrálnych farbách už len zopakujem, že ak sa vám neutrálne farby zdajú sami o sebe nudné, máte pravdu. Ak však túžite mať variabilný šatník, ktorého kúsky sa vám budú dať flexibilne kombinovať, nestačí mať v ňom len farebné veci. Sila neutrálnych farieb je totiž v tom, že dokážu vylepšiť, alebo zmenšiť negatívne účinky farieb, ktoré pre vašu farebnosť nie sú ideálne. Zároveň sa veľmi ľahko dajú kombinovať s farebným oblečením, čím posilnia účinky vhodných farieb.

Preto je ideálne mať v šatníku sako, sveter, vestu, bundu, opasok, kabelku, či kabát v jednej z vašich ideálnych neutrálnych farieb. Sú to univerzálne kúsky šatníka každej ženy, a môžete ich pohodlne kombinovať s farebnými topmi, blúzkami, svetríkmi, šatkami. Kombinácia farebných odtieňov s neutrálnymi farbami je najviac používaným spôsobom kombinovania farieb. Celkový dojem takejto kombinácie určite nie je fádny, najmä ak využívate i silu doplnkov. Objavte krásu neutrálnych farieb a vybudujte si variabilný šatník, aby ste už nikdy nemohli povedať, že si nemáte čo obliecť.

Back To Top