Skip to content
Neutrálne farby
1. Farby – Neutrálne farby pre chladný typ
2. Farby – Neutrálne farby pre tmavý typ
3. Farby – Neutrálne farby pre tlmený typ
4. Farby – Neutrálne farby pre teplé typy
5. Farby – Neutrálne farby pre svetlý typ
6. Farby – Neutrálne farby pre kontrastný typ
7. Ako sa obliecť zaujímavo, ak máte radi najmä neutrálne farby
8. Neutrálne farby – ako ich spoznať
9. Farebná osobnosť – klasická

Kontrastné farebné typy sú charakteristické svojou žiarivosťou. Ich tvár pôsobí čisto, kontrastne a ich žiarivé oči, pleť a vlasy majú výraznú farebnú silu. Dnešným článkom ukončíme sériu príspevkov o neutrálnych farbách.

Neutrálne farby pre kontrastné typy sú rovnaké ako farebnosť týchto ľudí – pôsobia čisto, žiarivo a silne. Kontrastným typom pristanú výrazné, jasné a žiarivé farby, ak sú však vhodne skombinované s neutrálnymi farbami, tie dokážu ešte viac zvýšiť ich silné, čisté vyžarovanie. Neutrálne farby by mali byť k farbám kombinované tak, aby vznikol vysoký kontrast, pretože tieto farebné typy majú i v tvári veľa prirodzeného kontrastu.

Ideálnymi neutrálnymi farbami pre kontrastné farebné typy sú:

  • čierna – je ideálna najmä pre zimné kontrastné typy, ale nemalo by jej byť príliš veľa aby celkový dojem nebol príliš tmavý
  • čierno – hnedá – alternatíva čiernej pre jarné kontrastné typy
  • biela – v čistom, žiarivom prevedení
  • námornícka modrá – žiarivé odtiene tejto farby pôsobia veľmi elegantne a často aj menej tvrdo ako čierna
  • uhľová šedá – tmavý, sýty a čistý odtieň šedej, ktorá tiež dokáže posilniť žiarivosť farebných odtieňov
  • kráľovská modrá – je trochu viac farebná, ale dá sa veľmi dobre kombinovať s výraznými odtieňmi farieb

Na nasledujúcich kolážach nájdete niekoľko inšpirácií, ako dopĺňať farebné odtiene neutrálnymi farbami, ak ste kontrastným farebným typom (kliknite).

Na záver série o neutrálnych farbách už len zopakujem, že ak sa vám neutrálne farby zdajú sami o sebe nudné, máte pravdu. Ak však túžite mať variabilný šatník, ktorého kúsky sa vám budú dať flexibilne kombinovať, nestačí mať v ňom len farebné veci. Sila neutrálnych farieb je totiž v tom, že dokážu vylepšiť, alebo zmenšiť negatívne účinky farieb, ktoré pre vašu farebnosť nie sú ideálne. Zároveň sa veľmi ľahko dajú kombinovať s farebným oblečením, čím posilnia účinky vhodných farieb.

Preto je ideálne mať v šatníku sako, sveter, vestu, bundu, opasok, kabelku, či kabát v jednej z vašich ideálnych neutrálnych farieb. Sú to univerzálne kúsky šatníka každej ženy, a môžete ich pohodlne kombinovať s farebnými topmi, blúzkami, svetríkmi, šatkami. Kombinácia farebných odtieňov s neutrálnymi farbami je najviac používaným spôsobom kombinovania farieb. Celkový dojem takejto kombinácie určite nie je fádny, najmä ak využívate i silu doplnkov. Objavte krásu neutrálnych farieb a vybudujte si variabilný šatník, aby ste už nikdy nemohli povedať, že si nemáte čo obliecť.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top