Skip to content
Farebná osobnosť
1. Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb
2. Ako sa obliecť zaujímavo, ak máte radi najmä neutrálne farby
3. Čo s tým, ak poznáte svoje ideálne farby, ale niektoré vám nevyhovujú
4. Kedy je farebná typológia obmedzujúca
5. Ako prepojiť farebnosť s osobnosťou
6. Farebná osobnosť – klasická

To, ktoré farby preferujeme, sa nemusí vždy zhodovať s tým, aké farby nám najviac pristanú. Napriek tomu je vždy možné zladiť farebný typ s tzv. farebnou osobnosťou. V dnešnom článku nájdete informácie o klasickej farebnej osobnosti. Sú to ľudia, ktorí preferujú a najradšej nosia neutrálne farby. Ak patríte medzi nich, čítajte ďalej.


Čo o vás prezradí preferencia neutrálnych farieb?

Ak neutrálne farby tvoria väčšinu vášho šatníka, máte klasickú farebnú osobnosť. Máte radi fakt, že neutrálne farby pôsobia nadčasovo, upravene, elegantne a seriózne. Decentnosť a sofistikovanosť neutrálov vám dodávajú dôveryhodnosť, zrelosť, profesionalitu a spoľahlivosť. Páči sa vám, že sú skvele kombinovateľné a pri nákupoch vždy niečo objavíte, pretože neutrálnych farieb je v obchodoch dosť.

Necítite sa dobre v farebných, živých odtieňoch, možno si občas niečo farebné kúpite (ak vás občas prepadne pocit, že váš šatník je farebne fádny), ale napokon to aj tak nenosíte.

Na preferencii neutrálnych odtieňov nie je nič zlé – je to vaša voľba, prejav vašej farebnej osobnosti. Obľuba neutrálnych farieb nemusí automaticky znamenať, že celý váš štýl je klasický. Rozhoduje totiž i to, aké strihy, materiály, vzory a doplnky volíte. Ak máte pocit, že neutrálne farby vám vyhovujú, ale vašim outfitom niečo chýba, pohrajte sa so štruktúrami, vzormi, materiálmi a doplnkami – tipy ako na to, nájdete v tomto článku.


Voľte vhodnú farebnú teplotu

To, že uprednostňujete neutrálne farby, by nemalo znamenať, že vo vašom šatníku musí byť len čierna, šedá a biela. Tajomstvom úspechu je voľba neutrálnych odtieňov vhodnej farebnej teploty, ladiacej k vašej tvári. Preto ak je vaša farebnosť teplejšia, nahraďte čiernu, šedú, námornícku, bielu a chladnú béžovú radšej čokoládovou, koňakovou, teplou šedou, olivovou, teplou béžovou a teplou bielou.

farebna-teplota


Kombinujte neutrály podľa svojho štýlu a farebnosti

Možno vám vyhovuje chodiť od hlavy po päty v čiernej. Ak táto voľba ladí s vašou osobnosťou a farebnosťou, je to v poriadku. Ak však máte napríklad svetlejšiu farebnosť, alebo nie úplne klasický štýl, voľte vhodnejšie neutrálne farby. To ako neutrály skombinujete, bude ovplvyvňovať celkové pôsobenie vášho outfitu i to, nakoľko harmonicky budete vyzerať vo svojom oblečení.

kolaz-styl


Spoznali ste sa v klasickej farebnej osobnosti? Aké neutrálne farby sú vašimi obľúbenými? Aké pocity máte v outfitoch v neutrálnych farbách?

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top