skip to Main Content
Ako Náš štýl Ovplyvňuje Výber Farieb
Séria: Farebná osobnosť
Občas sa stretávam s tým, že ideálna paleta farieb človeku nevyhovuje, pretože je príliš farebná, príliš tlmená, moc krikľavá, veľmi živá, málo tmavá a pod.. Osobnostný štýl je prvkom, ktorý určuje nielen to, po akých líniách, strihoch, materiáloch a doplnkoch siahame, ale veľmi ovplyvňuje i výber farieb. V dnešnom článku si na príklade letných farieb ukážeme, ako rôzne môžu vyzerať ženy s letnou farebnosťou, ak sa líšia štýlom.

Určité farby majú určité psychologické pôsobenie a práve toto pôsobenie našej osobnosti môže vyhovovať viac, alebo menej. Poznám veľa ľudí, ktorí sa snažia nosiť svoje ideálne farby, ale niečo v ich duši ich núti siahať i po menej vhodných odtieňoch, pretože ich osobnosť ich jednoducho potrebuje.

Nie je na tom nič zlé, práve naopak – ak sa táto menej vhodná farba zakomponuje do outfitu citlivo, výsledok môže byť skvelý a bude dokonale vystihovať osobnosť nositeľky. Na nasledujúcich kolážach nájdete príklady oblečenia pre rôzne štylistické typy s letnou farebnosťou.

V každej farebnej
palete sa dajú nájsť jemnejšie, výraznejšie, neutrálne, pestrejšie,
svetlejšie i tmavšie farby, takže ak žena chce nosiť farby ktoré jej rozžiaria tvár a zároveň byť sama sebou, môže si zo svojej palety vyberať práve tie odtiene, ktoré jej osobnosti vyhovujú a ktoré ju vystihujú.

Nie je nutné nosiť všetky odporúčané farby – v konečnom dôsledku ak sa v niečom človek necíti dobre, ani na okolie nepôsobí prirodzene a harmonicky. Vyberajte si preto z farieb odporučených pre váš farebný typ najmä tie, ktoré vám vyhovujú a v ktorých sa cítite dobre. Skúšajte i nové kombinácie, prípadne kombinujte svoje farby s menej vhodnými, hrajte sa a porušujte pravidlá, ale vždy citlivo a premyslene – snažte sa zladiť farebnosť a štýl.

Máte vo svojom šatníku výraznejšie, tlmenejšie, farebnejšie, alebo menej farebné, či viac teplé farby ako sú vaše ideálne? Ak máte chuť, popíšte v diskusii aké farby si žiada vaša osobnosť a v čom porušujete pravidlá pri výbere farieb odporúčaných pre váš farebný typ!

Súvisiace články:
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako kombinovať štýly
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?
Ako možno oblečenie štylisticky vyzdvihnúť, alebo „zhodiť“
Perfektný súlad farebnosti a štýlu
Ako vyzerať formálne a nosiť čiernu, ak ste svetlým typom
Ako nosiť nevhodný vyšší kontrast

Back To Top