Skip to content
Farebná osobnosť
1. Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb
2. Ako sa obliecť zaujímavo, ak máte radi najmä neutrálne farby
3. Čo s tým, ak poznáte svoje ideálne farby, ale niektoré vám nevyhovujú
4. Kedy je farebná typológia obmedzujúca
5. Ako prepojiť farebnosť s osobnosťou
6. Farebná osobnosť – klasická
Občas sa stretávam s tým, že ideálna paleta farieb človeku nevyhovuje, pretože je príliš farebná, príliš tlmená, moc krikľavá, veľmi živá, málo tmavá a pod.. Osobnostný štýl je prvkom, ktorý určuje nielen to, po akých líniách, strihoch, materiáloch a doplnkoch siahame, ale veľmi ovplyvňuje i výber farieb. V dnešnom článku si na príklade letných farieb ukážeme, ako rôzne môžu vyzerať ženy s letnou farebnosťou, ak sa líšia štýlom.

Určité farby majú určité psychologické pôsobenie a práve toto pôsobenie našej osobnosti môže vyhovovať viac, alebo menej. Poznám veľa ľudí, ktorí sa snažia nosiť svoje ideálne farby, ale niečo v ich duši ich núti siahať i po menej vhodných odtieňoch, pretože ich osobnosť ich jednoducho potrebuje.

Nie je na tom nič zlé, práve naopak – ak sa táto menej vhodná farba zakomponuje do outfitu citlivo, výsledok môže byť skvelý a bude dokonale vystihovať osobnosť nositeľky. Na nasledujúcich kolážach nájdete príklady oblečenia pre rôzne štylistické typy s letnou farebnosťou.

V každej farebnej
palete sa dajú nájsť jemnejšie, výraznejšie, neutrálne, pestrejšie,
svetlejšie i tmavšie farby, takže ak žena chce nosiť farby ktoré jej rozžiaria tvár a zároveň byť sama sebou, môže si zo svojej palety vyberať práve tie odtiene, ktoré jej osobnosti vyhovujú a ktoré ju vystihujú.

Nie je nutné nosiť všetky odporúčané farby – v konečnom dôsledku ak sa v niečom človek necíti dobre, ani na okolie nepôsobí prirodzene a harmonicky. Vyberajte si preto z farieb odporučených pre váš farebný typ najmä tie, ktoré vám vyhovujú a v ktorých sa cítite dobre. Skúšajte i nové kombinácie, prípadne kombinujte svoje farby s menej vhodnými, hrajte sa a porušujte pravidlá, ale vždy citlivo a premyslene – snažte sa zladiť farebnosť a štýl.

Máte vo svojom šatníku výraznejšie, tlmenejšie, farebnejšie, alebo menej farebné, či viac teplé farby ako sú vaše ideálne? Ak máte chuť, popíšte v diskusii aké farby si žiada vaša osobnosť a v čom porušujete pravidlá pri výbere farieb odporúčaných pre váš farebný typ!

Súvisiace články:
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako kombinovať štýly
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?
Ako možno oblečenie štylisticky vyzdvihnúť, alebo „zhodiť“
Perfektný súlad farebnosti a štýlu
Ako vyzerať formálne a nosiť čiernu, ak ste svetlým typom
Ako nosiť nevhodný vyšší kontrast

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top