Skip to content
Farebná osobnosť
1. Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb
2. Ako sa obliecť zaujímavo, ak máte radi najmä neutrálne farby
3. Čo s tým, ak poznáte svoje ideálne farby, ale niektoré vám nevyhovujú
4. Kedy je farebná typológia obmedzujúca
5. Ako prepojiť farebnosť s osobnosťou
6. Farebná osobnosť – klasická

Dnešný článok bude o Evke, ktorá svoje ideálne farby pozná už viac ako pol roka. Jej farebný typ sme našli v marci a zistili sme, že Evkina tvár najviac žiari v svetlých a teplejších farbách. Po tom, čo Evka začala svoj šatník prebudovávať farebne, vyskytla sa u nej potreba, spoznať i zvyšné aspekty, súvisiace s celkovou vizážou, pretože farby sú jednou časťou vizáže, ale poznanie svojho štýlu je rovnako dôležité.

pre prezretie jednotlivých kúskov kliknite na koláž

Evkin štýl tvoria dva výrazné štýly – klasický štýl, ktorý rezonuje v jej osobnosti najviac a mestský štýl. Farebnica ideálnych farieb Evkinho farebného typu je plná sviežich, hravých, farebných, jemných a živých farieb. Evka má však rada najmä čisté línie, upravenosť, uhladenosť a eleganciu. Pastelové farby sú pre jej osobnosť príliš jemné a romantické a necíti sa v nich ideálne. Po konzultácii Určenia farebného typu do svojho šatníka zaradila niekoľko šiat v svetlých odtieňoch tyrkysovej, lososovej, či žltej, avšak ako sama povedala, tieto farby úplne neuspokojovali jej túžbu po klasickej, elegantnej vizáži.

Je to normálne – ak by sme pozorovali niekoľko žien rovnakého farebného typu, bolo by zaujímavé sledovať, ako každá z nich siaha po iných farbách zo svojej palety a inak ich kombinuje. Osobnostný štýl veľmi ovplyvňuje výber farieb.

Evke nevyhovujú vo veľkých plochách pastely, ani príliš živé a farebné farby. Najradšej má neutrálne farby, s ktorými sa dá ľahko vytvoriť minimalistické oblečenie s čistými a elegantnými líniami. Farebné odtiene zo svojej palety môže využívať na oživenie neutrálnych farieb a nemusí ich nosiť na veľkých plochách. Príklady toho, ako by si Evka mohla vyberať a kombinovať farby zo svojej palety nájdete v úvodnej koláži článku.

Odporučenie ideálnych farieb sa robí na základe pozorovania tváre a jej farebných vlastností. Každá farba má svoje psychologické vyžarovanie a môže sa stať, že aj keď vám daný odtieň dokonale rozžiari pleť a oči a vyzeráte v ňom mlado a sviežo, osobnostne vám nesedí a necítite sa v ňom dobre.

Ak poznáte svoj štýl, môžete jednoduchšie pochopiť, prečo niektoré farby z vašej palety sú vám viac blízke a príjemné a prečo po niektorých odmietate siahnuť a nosiť ich. Po poznaní svojich ideálnych farieb veľmi často prirodzene nasleduje potreba poznania svojho štýlu.

Máte i vy, podobne ako Evka, problém stotožniť sa, alebo prijať všetky farby z vašej palety odporučených odtieňov? Ak máte chuť, podeľte sa v diskusii o svoje skúsenosti a dojmy!

Súvisiace články:
Ako náš štýl ovplyvňuje výber farieb
Čo robiť ak musíte nosiť farby ktoré vám nepristanú
Perfektný súlad farebnosti a štýlu
Prečo je dôležité poznať svoj štylistický typ
Ako kombinovať štýly
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?
O výsledku rozhodujú vhodné kombinácie farieb

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top