skip to Main Content

Dnešný predvíkendový miničlánok má čitateľský námet a poslala mi ho Janka: „Milá paní Beátko, zajímal by mě Váš názor na kalhoty se sníženým rozkrokem – ať už jen lehce, tak i ty hodně prověšené. Tohoto typu můžou být džíny, chinos i takzvané turecké či harémové kalhoty z lehčí látky. Vím, že je to trochu kontroverzní téma – jsou milované či nenáviděné, nic mezi tím. Přesto bych ráda znala Váš názor i názor čtenářek.“

Nohavice so zníženým sedom sú naozaj buď milované, alebo zatracované. Aké sú teda výhody a nevýhody tohto typu nohavíc a ako pôsobia?

KOMFORT: Ak si takéto nohavice oblečiete, pochopíte, prečo ich niektoré ženy radi nosia – sú úžasne pohodlné a najmä vzdušné. V teplom letnom počasí sú nohy ovievané záhybmi ľahkej látky a môžete sa pohybovať slobodne, bez obmedzení a pocitov spútanosti.

PROPORCIE: Druhou stranou mince je fakt, ako tento strih nohavíc opticky pôsobí, pretože výrazne skracuje nohy a pridáva objem bokom a stehnám (čím je materiál menej padavý a poddajný, tým viac). Preto ženy s kratšími nohami a dlhším driekom v tomto type nohavíc takmer vždy vyzerajú ako trpaslík a tento dojem je často výrazne posilnený obuvou bez podpätkov. Dokonca i ženy s dlhými a štíhlymi nohami by pri tomto type odevu mali optické skrátenie nôh kompenzovať vyššími podpätkami.

DOJEM: Zatracovanie tohto strihu nohavíc súvisí i s tým, že u veľa ľudí vyvolávajú dojem, že ste nestihli dobehnúť na toaletu a tomu zodpovedajú i slangové názvy tohto odevu :-). Väčšina mužov tento strih nohavíc na ženách odmieta a ako dôvod uvádzajú ich „bezpohlavnosť“, absenciu ženskosti.

Pripájam anketu, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor na tento typ odevu a v diskusii môžete svoj názor rozvinúť podrobnejšie.

Heidi Klum, Jennifer Aniston, Elle MacPherson, Kim Kardashian. Olivia Wilde

 

Back To Top