Skip to content

Dnešný predvíkendový miničlánok má čitateľský námet a poslala mi ho Janka: „Milá paní Beátko, zajímal by mě Váš názor na kalhoty se sníženým rozkrokem – ať už jen lehce, tak i ty hodně prověšené. Tohoto typu můžou být džíny, chinos i takzvané turecké či harémové kalhoty z lehčí látky. Vím, že je to trochu kontroverzní téma – jsou milované či nenáviděné, nic mezi tím. Přesto bych ráda znala Váš názor i názor čtenářek.“

Nohavice so zníženým sedom sú naozaj buď milované, alebo zatracované. Aké sú teda výhody a nevýhody tohto typu nohavíc a ako pôsobia?

KOMFORT: Ak si takéto nohavice oblečiete, pochopíte, prečo ich niektoré ženy radi nosia – sú úžasne pohodlné a najmä vzdušné. V teplom letnom počasí sú nohy ovievané záhybmi ľahkej látky a môžete sa pohybovať slobodne, bez obmedzení a pocitov spútanosti.

PROPORCIE: Druhou stranou mince je fakt, ako tento strih nohavíc opticky pôsobí, pretože výrazne skracuje nohy a pridáva objem bokom a stehnám (čím je materiál menej padavý a poddajný, tým viac). Preto ženy s kratšími nohami a dlhším driekom v tomto type nohavíc takmer vždy vyzerajú ako trpaslík a tento dojem je často výrazne posilnený obuvou bez podpätkov. Dokonca i ženy s dlhými a štíhlymi nohami by pri tomto type odevu mali optické skrátenie nôh kompenzovať vyššími podpätkami.

DOJEM: Zatracovanie tohto strihu nohavíc súvisí i s tým, že u veľa ľudí vyvolávajú dojem, že ste nestihli dobehnúť na toaletu a tomu zodpovedajú i slangové názvy tohto odevu :-). Väčšina mužov tento strih nohavíc na ženách odmieta a ako dôvod uvádzajú ich „bezpohlavnosť“, absenciu ženskosti.

Pripájam anketu, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor na tento typ odevu a v diskusii môžete svoj názor rozvinúť podrobnejšie.

Heidi Klum, Jennifer Aniston, Elle MacPherson, Kim Kardashian. Olivia Wilde

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top