Skip to content

Ak považujete brošne za prežitok, patriaci do minulosti, mali by ste vedieť, že sú opäť v kurze. Môžu byť skvelým spôsobom, ako prejaviť svoj štýl a pridať outfitom originalitu. Ak premýšľate, že by ste si nejakú brošňu zaobstarali, možno vám príde vhod dnešný článok, v ktorom sa dozviete, ako brošne vyberať a nosiť a nájdete v ňom i množstvo inšpirácie.


Prejavte svoj štýl

Pri výbere brošne sa riaďte tým, čo je vám blízke. Je dôležté, aby sa k vám a vášmu outfitu brošna hodila svojim štýlom. A tiež to, aby ste mali dobrý pocit, keď si ju pripnete na odev. Je to podobné ako s náhrdelníkmi – i brošne majú svoj štýl a pôsobenie.

Brošňa môže výrazne zmeniť, alebo upraviť celkové pôsobenie vášho outfitu. Rovnaký outfit môže s rôznymi doplnkami vyzerať úplne inak.

Ak máte radi jemnosť a romantiku, vyberajte si brošne pozostávajúce z drobných kamienkov, alebo korálok. Ležérnym typom sa budú páčiť jednoduché brošne z prírodných materiálov – skúste drevo, kožu, textil, drôtikované brošne a pod.. Dramatické typy ocenia výrazné, nápadné a masívne kúsky. Elegantné typy radi siahnu po jednoduchých, ale efektných a pôsobivých brošniach.


Brošne sú variabilnejšie ako náhrdelníky

Ak vám pri slove brošna napadá iba klasický spôsob ich nosenia – pripnúť brošnu na klopu saka, alebo na šaty do oblasti nad poprsím, mali by ste vedieť, že možností je podstatne viac. V tomto smere sú brošne variabilnejšie ako náhrdelníky, pretože ich môžete umiestniť v podstate kdekoľvek na postave.

Skúste nosiť brošňu napríklad pod golierom, alebo na rukávoch blúzky, na ramenách saka, na vreckách blúzky, na kabelke, na plavkách, na šatke, na topánkach, na páse sukne, na nohaviaciach, na opasku, či vo vlasoch… .

Je len na vás, ktorú časť tela chcete brošnou ozvláštniť a zvýrazniť.

zdroj: fashionisers.com

zdroj: stylecaster.com, averagejanes.co.uk

zdroj: brownsfamilyjewellers.co.uk, behance.net

zdroj: ilarge.lisimg,com, crowleyparty.blogspot.skomglifestyle.com


Brošne a telesný tvar

Keďže brošne môžete umiestniť kdekoľvek na postave, máte množstvo možností, ako ovplyvňovať to, ako vyzerá vaša postava. Brošňami môžete veľmi úspešne pritiahnuť pozornosť na niektoré časti postavy, vďaka čomu zostanú vaše nedokonalosti nepovšimnuté.

Strategicky vybratá a umiestnená brošňa dokáže odpútať pozornosť od príliš veľkého poprsia, ale aj pridať objem malému. Brošňa vhodnej farby a veľkosti dokáže pridať objem vášmu trupu a odpútať pozornosť od väčšieho zadku, či širších bokov. Vhodne zvolenou skupinou brošní môžete opticky zúžiť svoje široké ramená, ale aj pridať objem bokom.

Ak viete, ktoré časti svojej postavy chcete zvýrazniť a ktoré potlačiť, brošne sú skvelým nástrojom, pomocou ktorého sa vám to podarí. Vďaka doplnkom môžete úspešne pracovať so svojou postavou.

Ak neviete, aký je váš telesný tvar a ako s ním pracovať, prečítajte si články z kategórie Postava, alebo sa objednajte na osobnú konzultáciu Postava a štýl.


Prejavte svoju kreativitu

S brošňami môžete byť veľmi kreatívna. Podobne ako náhrdelníky, i brošne sa dajú zaujímavo vrstviť. Základom je siahnuť po takých brošniach, ktoré majú nejaký spoločný prvok, ale i trochu odlišnosti.

zdroj: popsugar.com, dolcegabbana.com, honestlywtf.com

Niektoré predajne majú v ponuke sety viacerých brošní, ktoré sa k sebe hodia a preto sa jednotlivé brošne dajú nosiť nielen samostatne, ale i spolu.

zdroj: asos.com

Brošne môžete kombinovať i s náhrdelníkmi a tak tiež prejaviť svoju individualitu a kreatívnosť. Skvele sa kombinujú s jednoduchšími dlhšími náhrdelníkmi, popri ktorých výborne vyniknú. Táto kombinácia bude vyhovovať milovníčkam asymetrie.


Nebojte sa brošní a využite ich úžasný potenciál. Dodajte svojim outfitom prostredníctvom brošní punc originality a zaujímavosti a nebojte sa tak prejaviť kreativitu, ktorá vo vás drieme. Hrajte sa a objavujte nové možnosti.

Máte vo svojej šperkovnici brošne? Ako a na ktorej časti postavy ich nosíte? Aký typ brošní sa vám páči? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top