Skip to content

Vrstvenie šperkov môže byť skvelým spôsobom ako vyzerať každý deň inak, originálne a štýlovo. Ak skombinujete náhrdelníky či náramky, ktoré máte vo svojej zbierke, získate omnoho viac možností ako dotvoriť svoj outfit a zároveň môžete skvele doladiť farebnosť, či kontrast. V pokračovaní článku nájdete konkrétne tipy ako na to.


Pre koho je vrstvenie šperkov vhodné

Vo FB skupine Štýlovej výzvy sa objavujú fotografie úspešného i menej úspešného vrstvenia náhrdelníkov a náramkov. Niektoré ženy dokážu inštinktívne vycítiť, čo sa k čomu hodí, iné nie.

Záleží aj od vašej osobnosti, či vám vrstvenie bude blízke, alebo zostanete radšej pri kúskoch nosených samostatne. Vrstvenie šperkov bude vyhovovať najmä ľudom, ktorí chcú vyzerať originálne, zaujímavo a chcú sa odlíšiť. Ak máte radi mininalizmus a strohosť, zrejme vás to k vrstveniu nebude príliš ťahať.

Ak vás vrstvenie šperkov zaujalo, pozrite si nasledujúce tipy. Ukážky sú na náhrdelníkoch, ale podobné princípy môžete úspešne využiť napríklad i pri vrstvení náramkov, brošní, či prsteňov.


1. Perličkové a retiazkové náhrdelníky

Vrstvenie perličkových náhrdelníkov je najjednoduchším spôsobom vrstvenia šperkov. Vyberte si dva, tri, či štyri perličkové náhrdelníky a skombinujte ich. Veľmi jednoducho tak doladíte svoje oblečenie vhodnými farbami, vytvoríte potrebný kontrast (či už farebný, alebo tmavostný) a dodáte oblečeniu náladu, akú chcete. Zároveň môžete urobiť z málo výrazných náhrdelníkov jeden výraznejší doplnok.

perlickove

Podobne môžete jednoducho vrstviť i obyčajné retiazkové náhrdelníky.

retiazkove


2. Ozdobné reťazové náhrdelníky

Ak sú pre vás perličky a strohé retiazky nudné a máte radšej zaujímavé detaily, skúste kombinovať ozdobné reťazové náhrdelníky. Snažte sa, aby vyzerali podobne, ale nie úplne rovnako a zároveň odlišne, ale nie úplne inak.

retazove1


3. Reťazové náhrdelníky s korálkovými

Kombinovať a vrstviť môžete i reťazové náhrdelníky s náhrdelníkmi s korálkami, alebo kamienkami. Snažte sa, aby oba mali aspoň dve črty spoločné – napríklad farbu retiazok a tvar očiek retiazok.

retaz-a-kamienky


4. Rôzne prívesky

Príveskové náhrdelníky sú tiež skvelou možnosťou pre vrstvenie. Opäť sa snažte, aby mali niečo spoločné a v niečom boli trochu iné. Skúste napríklad:

  • prívesky rovnakého tvaru, ale v rôznych veľkostiach
  • rovnaké retiazky i prívesky, ale v rôznych dĺžkach
  • rovnaké retiazky, rovnaká farba, rozdielne tvary príveskov
  • rôzne retiazky s rovnakými príveskami…

Možností je veľmi veľa a záleží len od vášho štýlu a kreativity, čo bude pre vás zaujímavé. Dôležité je to, aby celok ladil s vašim outfitom i osobnosťou.

privesky


Kedy vrstvenie nefunguje

Ak nechcete vyvolať dojem, že ste dali na seba to, čo na vás vypadlo zo skrine, vyhnite sa najmä nasledovných kombináciám:

  • dva štýlovo príliš odlišné náhrdelníky
  • kombinácia veľmi jemého a tvrdo pôsobiaceho náhrdelníka
  • kombinácie drobného a masívneho, ťažkého náhrdelníka
  • kombinácii príliš odlišných tvarov, línií, povrchov, materiálov, či farieb
  • kombinácii veľmi výrazného a štylisticky vyhraneného náhrdelníka s akýmkoľvek iným.

nefunguje


Najlepším spôsobom ako získať pre vrstvenie cit, je hrať sa – skúšať, kombinovať, vrstviť a sledovať a vnímať, ako celok pôsobí a čo je vám príjemné. Ak hľadáte ďalšie inšpirácie, prečítajte si i tento článok o vrstvení doplnkov. Nájdete v ňom vysvetlené i dôvody toho, prečo je užitočné doplnky vrstviť.

Vrstvíte šperky? Aký spôsob vrstvenia používate? Zdá sa vám vrstvenie šperkov zaujmavé? Máte chuť to skúsiť? Ak máte chuť, prispejte svojimi názormi do diskusie.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top