Skip to content

Janka má dlhšiu tvár a krásne a výrazné črty tváre, preto sú pre ňu ideálne výraznejšie náušnice. Pri výbere náušníc však najčastejšie siaha po menších kúskoch, pretože výraznejšie neladia s jej štýlom a necíti sa v nich dobre. V dnešnom článku si ukážeme, ako sa dá zladiť potreba výraznejších náušníc s jemnosťou.

Vo všeobecnosti platí, že väčšie = výraznejšie, ale nejde len o veľkosť. Dôležitá je i štruktúra a farba.


Štruktúra

Ak siahnete po náušniciach, ktoré majú komplaktný, jednoliaty tvar a hladkú štruktúru, budú pôsobiť ostrejšie ako náušnice s nekompaktným tvarom a štruktúrovaným povrchom. Štruktúrované náušice v rovnakej veľkosti budú pôsobiť jemnejšie ako kompaktné.

struktura-nausnice


Farba

Farba náušníc tiež ovplyvňuje celkový dojem. Ak siahnete po jemnejšej a svetlejšej farbe, náušnice budú pôsobiť jemnejšie ako v prípade tmavších a ostrejších farieb.

farba-nausnic-jemnost


Ďalšie faktory

Ak teda správne vyberiete štruktúru a farbu náušníc, môžete si dovoliť i výraznejšie náušnice a celkový dojem bude jemnejší. K efektu jemnosti pomôžu i oblejšie línie a to, ak náušice budú pozostávať s menších častí.

kolaz-nausnice-vyrazne-jemne

Máte radšej ostrejšie, alebo jemnejšie náušnice? Vaše postrehy a skúsenosti sú vítané v diskusii.

Prečítajte si i ďalšie články s tipmi na to, ako vybrať náušnice:

Ako vybrať vhodné náušnice – tvar tváre
Ako vybrať vhodné náušnice – štýl
Ako vybrať vhodné náušnice – farba
Náušnice pre dlhú tvár – Liv Tyler

Ak si chcete chcete vyskúšať nové veci, zažiť nové pocity v oblečení, získať množstvo inšpirácie a tipov, môžete sa (rovnako ako Janka a ďalších 50 žien) zapojiť do projektu Štýlová výzva.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top