Skip to content

Po článkoch o farbe a štýle náušníc sa dnes pozrieme na to, ako súvisí tvar tváre s výberom vhodných náušníc. Ak máte vo svojej šperkovnici náušnice vhodnej farby i štýlu a napriek tomu ich nenosíte, dôvodom môže byť ich nevhodný tvar.

pre prezretie jednotlivých náušníc kliknite na obrázok

Ak ste majiteľkou ideálneho – oválneho tvaru tváre, môžete si dovoliť akýkoľvek tvar náušníc, avšak ak je vaša tvár kratšia, dlhšia, širšia, užšia, máte výraznú čeľusť, alebo čelo, práve náušnicami môžete úspešne vytvoriť ilúziu viac harmonických proporcií. Ako na to?

Ak je vaša tvár kratšia, alebo širšia, potrebujete ju opticky predĺžiť alebo zúžiť, preto siahajte po dlhších a úzkych tvaroch náušníc. Tento typ náušníc pomôže tiež vizuálne zjemniť a zúžiť výraznú čeľusť.

Kelly Clarkson, Kirsten Dunst

Ak ste majiteľkou dlhej, alebo úzkej tváre, môžete tvári naopak pridávať šírku a na tento účel veľmi dobre poslúžia náušnice, ktoré sú širšie a kratšie. Úzka alebo dlhá brada si tiež žiada doplnenie objemu, preto sa nemusíte báť náušníc, ktoré sa smerom dolu rozširujú.

Leona Lewis, Sarah Jessica Parker

Ak má vaša tvár výrazne väčší objem v spodnej časti, zamerajte sa na zvýraznenie očí, čela, obočia, vlasov (líčením, účesom a doplnkami) a spodnú časť tváre vizuálne zúžte náušnicami ktoré nebudú príliš výrazné. Ak je naopak v spodnej polovici vašej tváre objem menší, výrazné, farebné, nápadné náušnice vhodného tvaru môžu opticky harmonizovať proporcie tváre. Veľkosť náušníc by mala korešpondovať s veľkosťou tváre a výraznosťou tvárových čŕt a línie, ktoré sa na náušniciach nachádzajú by mali ladiť s mäkkosťou / strohosťou čŕt vašej tváre.

Premýšľate pri nákupe náušníc nad tvarom svojej tváre, alebo sa riadite inštinktom a nosíte to čo sa vám páči? Máte vo svojej zbierke náušnice, ktoré nenosíte kvôli ich tvaru?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top