Skip to content

„Beátka veľmi mi svojim blogom pomáhate lepšie sa cítiť a myslím si že to na mne aj vidieť. Mám pre vás námet na článok. Viem že o topánkach ste už písali dosť, ale ja mám stále problém s tým ako vybrať topánky k oblečeniu. Neviem čo sa k čomu hodí a podľa čoho mám topánky vyberať. Ak by ste mohli o tom napísať nejaký návod, budem vám veľmi vďačná. Alžbeta.“

Pri výbere topánok je dobré mať na zreteli viaceré faktory. O niektorých už sú na blogu samostatné články, dostanete sa k nim kliknutím na príslušné linky v nasledujúcich riadkoch. Uvedené faktory je dobré vzájomne zladiť .

  • Vaše proporcie vám pomôžu vybrať správnu obuv tak, aby ladila s objemom a tvarom postavy i nôh.
  • Vaša farebnosť a to, na ktorú časť postavy chcete zamerať pozornosť, sú dôležité pre to, akú farebnosť bude mať vaša obuv a s čím jej farbu zladíte.
  • Váš štýl vám napovie, v akom type a druhu obuvi sa budete cítiť najviac „svoja“.

Okrem už diskutovaných faktorov je pri výbere obuvi a jej kombinovaní, dobré zvážiť i mieru formálnosti, príležitosť a materiál oblečenia:

  • Miera formálnosti príležitosti na ktorú sa chystáte, tiež ovplyvňuje, akú obuv by ste mali zvoliť. Čím viac je daná príležitosť formálna a vážna, tým viac by mala byť obuv strohejšia, triezvejšia a farebne neutrálnejšia. Spoločenské príležitosti si žiadajú subtílnejšie a jemnejšie druhy obuvi, zatiaľ čo neformálne príležitosti dovoľujú nosiť farebnejšiu, štýlovejšiu a výraznejšiu obuv. Na voľnočasové a športové aktivity vyberajte masívnejšie, pohodlné, funkčné a praktické druhy obuvi.

 

  • Materiál sukne, alebo nohavíc je vhodné zosúladiť s obuvou. Čím viac je materiál sukne, alebo nohavíc jemný, tenký a ľahký, tým jemnejšie a ľahšie by mala vyzerať vaša obuv. A naopak – čím hrubší, tuhší, ťažší a objemnejší je materiál oblečenia na spodnej časti postavy, tým masívnejšie, objemnejšie a pohodlnejšie topánky sa k nemu hodia.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top