Skip to content
„Milá Beatko, mám téma – boty na cestu do práce. Chodím oblečená elegantně, ale ráda bych šla třeba půl hodiny pěšky. Na jaře vezmu dobré baleríny, co jindy? K sukním po kolena, šikmo střiženým nebo rozšířeným. V práci mám lodičky. Díky za stylový nápad! Lucie.“

Ak chodíte do práce dlhšiu trasu pešo a oblečiete si nohavice, máte viac možností čo si k nim obuť. V období, kedy je už zima na baleríny a sandále, si môžete obuť mokasíny, členkovú obuv, oxfordky alebo čižmy. Výšku podpätku voľte podľa dĺžky a terénu vašej trasy a tiež podľa miery formálnosti, či elegancie vášho oblečenia.

Širšie, nižšie, alebo plné podpätky zabezpečia lepšiu stabilitu a pohodlie pri chôdzi. Čím hladší bude materiál obuvi a čím subtílnejšie topánky vyzerajú, tým menej ležérne budú pôsobiť.

pre prezretie detailov o obuvi kliknite na obrázok

Ak by ste si však členkové topánky s nižším, alebo širším podpätkom chceli obuť k outfitu so sukňou, treba počítať s tým, že tento typ obuvi zníži mieru elegancie vášho oblečenia. Členková obuv vyzerá najlepšie so sukňami, ktorých dĺžka končí nad kolenami a na ženách, ktoré majú štíhle a dlhé nohy. V prípade že máte kratšie nohy, vyhnite sa tomuto druhu obuvi a voľte radšej vysoké čižmy. Ak máte krátke nohy a napriek tomu chcete k sukni nosiť členkovú obuv, snažte sa zladiť farbu topánok, pančúch a sukne. Pre pohodlie pri chôdzi v sukni voľte vysoké čižmy, ktoré pôsobia jemnejšie, subtílnejšie a zároveň majú nižší, alebo stabilnejší podpätok.

pre prezretie detailov o obuvi kliknite na obrázok

Vyberať pohodlnú obuv k elegantnému oblečeniu je vždy robením kompromisov. Treba sa zmieriť s tým, že čím viac pohodlnejšie budú vaše topánky, tým menej elegantne budú vyzerať. Je to otázka vašich priorít –  ak je pre vás najdôležitejšie byť bezchybne, harmonicky a štylisticky ideálne oblečená, asi pre vás nebude jednoduché chodiť do práce 30 minút pešo v elegantnej obuvi. Ak ste ochotní robiť kompromisy, môžete vyzerať i upravene (aj keď nie úplne elegantne) a zároveň si dopriať dennú dávku čerstvého vzduchu a pohybu pri ceste do práce.

Chodíte do práce pešo? V prípade že potrebujete byt v práci elegantne a formálne oblečená, ako riešite túto situáciu vy?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top