Skip to content

Ak pracujete vo firme, ktorej dress code nie je úplne prísny, zrejme máte možnosť občas si obliecť do práce i džínsy. Outfit s džínsami pôsobí menej formálne, džínsy  pridávajú oblečeniu ležérnosť a uvoľnenosť. V dnešnom článku nájdete tipy, ako si i v džínsoch môžete v práci zachovať istú mieru formálnosti a profesionality. Ak teda rada nosíte džínsy, čítajte ďalej.


Tmavosť

Čím sú džínsy tmavšie, tým menej ležérne pôsobia. Na tmavej modrej, či čiernej džínsovine nie je zreteľný typický džínsový strih a tmavá farba naviac pôsobí viac klasicky, vážnejšie a viac profesionálne.

tmavost


Farba

Čím je farba džínsov viac neutrálna, tým formálnejší dojem vytvárajú (ako spoznať neutrálne farby sa dočítate tu). Ak naopak siahnete po živom, farebnom, jasnom odtieni, budete pôsobiť neformálne. Tipy pre výber vhodného odtieňa džínsoviny podľa farebného typu nájdete v tomto článku.

farba


Detaily

Čím viac šúchania, dier, cvokov, výrazného štepovania, nitov, zipsov, výšiviek, či potlačí budú vaše džínsy mať, tým ležérnejší dojem vytvoríte a tým viac budú vhodné na voľný čas a neformálne príležitosti. Vytvoriť sofistikovaný, či formálny efekt je s týmito prvkami veľmi ťažké.

detaily


Ako džínsy skombinujete

Pôsobenie džínsov môžete ovplyvňovať i tým, čo si k nim oblečiete a aké doplnky zvolíte. Najjednoduchším spôsobom, ako džínsom pridať formálnosť, je kombinovať ich s odevmi v klasickom štýle, napríklad so sakom. Ak top vymeníte za blúzku, obujete si lodičky klasického strihu a pridáte sofistikované šperky, potlačíte ležérne a neformálne pôsobenie džínsov. Farebná schéma tiež ovplyvní, ako budete pôsobiť – neutrálne farby pôsobia najviac formálne.

Ak by sme to mali krátko zhrnúť – čokoľvek elegantné, formálne, či sofistikované, dokáže pozdvihnúť celkové pôsobenie vášho džínsového outfitu.

kolaz-what-i-wore

ukážky jeansových outfitov z blogu What I Wore


Nosíte do práce džínsy? Čím robíte svoje džínsové outfity menej ležérnymi, akými prvkami im dodávate viac profesionality?

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top