Skip to content
Ako získať štýl
1. Dá sa naučiť byť štýlovou?
2. Ako spoznať svoj štýl z výstrižkov
3. Prečo je dôležité vedieť pracovať so svojou vizážou
4. Vytvorte si svoju „značku“
5. Ako začať budovať štýl

Štýl sa nedá kúpiť, pretože vychádza z nášho vnútra. Dá sa však vybudovať – každá žena má možnosť nájsť svoj individuálny štýl – stačí spoznať svoje ja a prejaviť ho na oblečení. Neviete ako na to? V dnešnom článku nájdete niekoľko tipov, preto ak svoj štýl stále hľadáte, čítajte ďalej.


Všímajte si outfity okolo vás

Pozorujte oblečenie svojich kamarátok, kolegýň, či neznámych žien na ulici. Ak sa vám niečo páči, poznačte si to, alebo si to odfoťte. Vystrihujte si obrázky outfitov, na ktoré natrafíte v časopisoch a ktoré by ste chceli nosiť, alebo si na svoju virtuálnu nástenku ukladajte fotky prostredníctvom Pinterestu.


Noste to, čo máte rada

Ak sa vám páči napríklad ružová farba, alebo kvetinový vzor, ale ste si vedomá, že pre vás nie sú ideálne, nájdite spôsob ako tieto prvky nosiť a doprajte si ich. Zvoľte vhodný odtieň farby, či línie a veľkosť vzoru a zakomponujte daný prvok do svojho outfitu. Budete tak mať na sebe niečo, čo máte rada, čo bude vašou značkou a vďaka čomu budete prejavovať svoje ja.

woman-1353842_1920


Prejavte každý deň iný kúsok zo seba

Prezrite si oblečenie a doplnky v  svojom šatníku a premýšľajte, prečo ich máte rada, resp. prečo ich nenosíte. Skúste pomenovať svoje vlastnosti a to aká ste. Snažte sa počas pár dní vedome nosiť oblečenie, ktorým tieto svoje vlastnosti prejavíte a podporíte.

Ak ste napríklad seriózna, ale aj tvorivá, hravá a tiež dynamická, oblečte sa v jeden deň tak, aby ste prejavili svoju zodpovednosť a serióznosť, nasledujúci deň vytvorte outfit v kreatívnom štýle a počas ďalšieho dňa si oblečte niečo, čo podporí vašu dynamiku a aktivitu. Pozorujte, ako sa v danom dni a oblečení cítite, pozorujte a počúvajte reakcie ľudí okolo vás, všímajte si, ako dané oblečenie ovplyvňuje vaše správanie, prejavy a náladu. Zisťujte, v čom sa cítite prirodzenejšie, lepšie a zaujímavejšie.

Vždy keď pocítite, že „ste to vy“, je to znamenie, že daný outfit vás výborne vystihuje. Keď tento pocit zaregistujete, bude to neklamný dôkaz rodenia vášho vlastného osobitého štýlu. Budete sa cítiť úplne prirodzene, nebudete sa musieť na nič hrať a budete mať pocit, že vaše oblečenie je vašou prirodzenou súčasťou. Rovnako prirodzene budete pôsobiť na ľudí okolo vás. Nezabudnite sa v danom outfite odfotiť a fotky si odkladajte.

topanky


Objavujte nové kombinácie

Outfity, ktoré fungujú, skúste v ďalšom kroku mierne upravovať. Skúste napríklad iný náhrdelník, vymeňte nohavice za sukňu, jednofarebný top za vzorovaný, vymeňte topánky, použite klobúk, pridajte rúž, vytvorte inú farebnú schému a podobne. Opäť pozorujte, či a ako táto zmenu funguje, ako sa cítite a aké sú reakcie vášho okolia. Úspešné a „fungujúce“ outfity si nezabudnite odfotiť.

Ak nemáte v šatníku dosť vecí, alebo doplnkov na to, aby ste skúšali rôzne obmeny, zájdite do obchodov. Skúšajte oblečenie a doplnky v obchode, kombinujte ich s tým, čo máte na sebe a robte si fotografie.

happy woman posing at mirror in clothing store


Na tomto princípe je vytvorený projekt Štýlová výzva. Počas 28 dní vás prevedie jednoduchými úlohami, pomocou ktorých zakomponujete do svojich outfitov oblečenie, doplnky, farby a kombinácie, ktoré by ste možno nikdy neskúsili, ktoré u vás môžu fungovať, stanú sa tak skvelou súčasťou vášho šatníka a značkou vášho štýlu. Vďaka neverejnej skupine na FB sa môžete naviac dozvedieť, ako pôsobíte v daných prvkoch oblečenia na ľudí. Po 28 dňoch budete mať viac jasno v tom, čo u vás funguje a čo nie a vo svojom oblečení zažijete nové pocity.

Ako objavujete svoj štýl vy? Podľa čoho sa rozhodujete, ako oblečenie skombinujete, alebo či si nový kúsok kúpite? Zažili ste už v niektorom zo svojich outfitov pocit, že je akoby vašou druhou kožou? Povedal vám už niekto v reakcii na vaše oblečenie spontánne „to si celá ty!“? Na vaše názory a skúsenosti sa teším v diskusii.

Uložiť

Uložiť

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top