Skip to content
Dôvodom, prečo sa Iveta objednala na konzultáciu bolo, že jej šatník je bezfarebný a fádny. Chcela by chodiť oblečená viac farebne a zaujímavejšie. Jej farebnosť je dosť neobvyklá, Iveta je ďalším zaujímavým prípadom, kedy príroda namiešala farby do tváre veľmi originálne a vôbec nie „tabuľkovo“.

Iveta mi pri úvodnom rozhovore spomínala, že vo svojom prípade uvažovala o jarnej, alebo letnej farebnosti. V jej šatníku sa nachádzajú najmä fádne neutrálne farby, má v ňom veľa čiernej, hnedej, šedej a neutrálnej modrej. Od svojho okolia dostáva impulzy k tomu, aby viac oživila svoj šatník. Preto občas siahne i po farbách, ale ťahá ju to najmä k sýtejším, ťažším teplým jesenným farbám – horčicovej, tehlovej. červeno-hnedej a pod.

Iveta má typické letné osobnostné vyžarovanie. Pôsobí introvertne, nenápadne, nevýrazne, netúži byť centrom pozornosti, viac počúva ako hovorí. Kombinácia takejto osobnosti a fádnych neutrálnych farieb ktoré nosí, môže vyvolávať „neviditeľný“ dojem, dojem sivej myšky. A to je škoda, pretože Iveta má krásnu pleť, zaujímavé oči a veľmi príjemný osobnostný prejav.

Keď sme sa pred šatkovou metódou pokúšali odhadnúť Ivetin farebný typ vizuálne, povedala som jej, že má pleť, aká sa často vyskytuje pri jarných typoch, alebo svetlom lete. Jej pleť je svetlá, citlivá, bledá, ľahko sa začervená a ťažko sa opaľuje. Farebná teplota pleti Ivety pôsobí dosť neutrálne a vlasy majú skôr mierne chladný nádych. Na základe týchto indícií by mohla byť farebnosť Ivety svetlá letná alebo jarná, ale oči posúvali jej farebnosť niekam ďalej. Iveta nazvala svoje oči zelenými, pri podrobnom skúmaní je v nich ale vidieť i trochu šedej a hnedej. Celkovo pôsobia veľmi jemným, menej farebným dojmom a ich tmavosť je stredná.

Pri šatkovej metóde sa potvrdila letná farebnosť. Ukázalo sa i to, že Ivetinu pleť najviac rozžiaria ľahšie odtiene farieb, avšak jej oči viac vyniknú v sýtejších a tlmenejších farbách. Preto sme testovali ďalej a skúmali, či jej tvári viac lichotia svetlé, alebo tlmené letné farby. V príliš svetlých a ľahkých farbách sa Iveta strácala a bola bledá. Príliš čisté odtiene popri jej tvári kričali a sýtejšie tlmené odtiene robili tvár Ivety usadlou a staršou. Iveta potrebuje neutrálne až mierne chladné, stredne tmavé alebo mierne bledšie odtiene, s nižším kontrastom. Patrí medzi tlmené letné typy s potrebou svetlosti a sviežosti – svetlé tlmené leto. Na jej farebnosti je neobvyklá kombinácia pomerne žiarivej pleti a výrazne tlmených očí. Jej pleť a vlasy indikujú prevahu letných farebných prvkov, oči dodávajú celku dotyk jesene.

Iveta mi povedala, že nechce byť príliš výrazná. Chce sa vo farebnejšom oblečení cítiť dobre, ale nepotrebuje pútať na seba veľa pozornosti. Pre tento účel jej farebnosť ideálne korešponduje s jej osobnosťou. Ak do svojho neutrálne sfarbeného šatníka doplní tlmené letné farby, nebude vyzerať krikľavo, prehnane ani lacno, avšak bude pôsobiť mladšie a zaujímavejšie. Z nevýraznej osoby sa stane sviežo pôsobiaca žena, ktorú reakcie okolia určite neminú. S tým úzko súvisí miera sebavedomia, i vďaka malým zmenám v šatníku si ho Iveta môže úspešne zvyšovať.

Začať môže farebnými doplnkami – farebná šatka, opasok, kabelka, či náušnice dodajú čierno-hnedo-sivému šatníku dotyk sviežosti a farebnosti. Iveta tak urobí svojmu okoliu radosť, pretože bude vyžarovať viac pozitívnej energie ako v neutrálnych, „bezfarebných“ farbách.

Nevinná poznámka kolegyne o tom, že vyzerá mladšie, alebo šmrncovnejšie posunú Ivetu ku kúpe farebného topu, alebo svetríka. A komplimenty ju opäť neminú.

Tvár nalíčená jemnými letnými odtieňmi farieb bude pôsobiť sofistikovane a elegantne, Ivetine oči budú viac žiariť a pery budú sviežejšie.

Iveta bola až do obdobia puberty a krátko po nej blondína. Postupom veku jej vlasy stmavli na tmavosť 7-8 a aj keď stále sú svetlejšie, s pribúdajúcimi šedinami sa stávajú viac fádnymi a našedlými. Osvieženie farby vlasov môže byť ďalším prvkom, ktorý dodá Ivete šmrnc – stačí vlasom dodať sviežosť v podobe jemných blond pramienkov tmavosti 9-10 v neutrálnej alebo mierne teplej blond.

Iveta nesúhlasila s uverejnením svojich fotografií, čo plne akceptujem. Jej zaujímavá farebnosť i osobnosť ma veľmi zaujali a tak vznikol dnešný príspevok.
Z každej sivej myšky sa môže stať zaujímavá, sebavedomá žena. Na každej žene je niečo krásne a ak sa to krásne podporí vhodnými farbami, líčením, farbou vlasov, tvár ženy „prekukne“ a zmení sa nielen vizuálne, ale i osobnostným vyžarovaním. A okolie sa nestačí čudovať. Držím Ivete pri tomto prerode palce a verím, že sa jej bude dariť. Pretože i malé zmeny dokážu vyvolať veľké efekty a dodať človeku nepoznané pocity.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top