Skip to content
Konzultácia s Mariannou bola zaujímavá najmä preto, že nepatrí presne medzi jeden z 12 tonálnych typov, ale jej farebnosť je niekde medzi dvoma susediacimi typmi. Marianna bola výsledkom konzultácie prekvapená a keďže jej farebnosť je veľmi zaujímavá, rozhodla som sa o nej napísať.

Keď Marianna prišla a rozprávali sme sa o teórii, pokúšali sme sa odhadnúť jej farebnosť. Jej pleť pôsobí teplým, hrejivým dojmom, jej vlasy boli nafarbené dvoma odtieňmi hnedej – neutrálna hnedá s medenými prúžkami a jej oči sú zmesou modrej, šedej a zelenej. Pokožka Marianny je pomerne svetlá a celková farebnosť tváre sa dá označiť ako stredne tmavá. Miera kontrastu sa určovala vizuálne ťažko, pretože vlasy boli farbené a obočie mala Marianna trochu napustené. V jej tvári boli badateľné najmä teplé pigmenty a aj keď vlasy pôsobili jesenne, pleť mohla byť pokojne jesenná i jarná. Oči neboli vyslovene teplé, skôr mierne chladné a mierne tlmené.

Šatková metóda odhalila, že Marianna potrebuje vo svojich farbách dostatok teplých pigmentov a zároveň strednú sýtosť a „matnosť“. Príliš žiarivé jarné odtiene farieb jej tvár úplne jasne prebíjali, rovnako ako niektoré výraznejšie teplé jesenné odtiene. Mariannina farebnosť je medzi teplým a tlmeným jesenným typom, pretože potrebuje nielen výrazne teplé, ale zároveň aj dosť tlmené jesenné farby. Preto som jej k farebnici pre teplý jesenný typ pridala i teplé tlmené jesenné farby, ktoré môže úspešne nosiť.

Marianna prišla na konzultáciu v prúžkovanom čierno bielom tope s tyrkysovými doplnkami a farebné vyžarovanie jej oblečenia bolo trochu viac svieže ako by jej tvár potrebovala. Farba topu bola príliš chladná a jej tvár by viac zažiarila v nejakej teplej jesennej, zamatovej farbe, napr. paradajkovej červenej s doplnkami v jesennej farebnosti.

Už viac krát sa mi pri konzultáciách potvrdilo, že teória je jedna vec, ale prax v niektorých prípadoch odhaľuje netradičné a zaujímavé kombinácie. Tak ako v prípade Marianny, ktorej tvár celkovo potrebuje najmä teplé farby, ale jej oči nie sú vyslovene teplé.

Máte aj vy pochybnosti, dilemy, alebo nezrovnalosti s teóriou, ktoré vás mätú a kvôli ktorých nedokážete odhadnúť svoju farebnosť, alebo farebnosť niekoho blízkeho? Ak áno, napíšte o nich do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top