Skip to content

Aj vy si myslíte, že môžete nosiť každú farbu? Jasné môžete. Problém je v tom, že nie v každej farbe budete vyzerať rovnako dobre.

Kupujete farby do svojho šatníka bez rozmyslu, bez stratégie, len tak, ako sa Vám páčia, alebo podľa aktuálnych trendov? Otázkou ale je, či naozaj chcete mať šatník plný oblečenia rôznych farieb. Pretože to zároveň znamená i šatník plný nekombinovateľných kúskov.

Ak ste sa takto na to nikdy nepozerali a chcete vedieť, či vás dôkladnejší pohľad na farby vo vašom šatníku obmedzí, alebo vám naopak prinesie netušené nové možnosti a oveľa lepšiu vizáž, čítajte ďalej!


Čo sa deje, ak nakupujete všetky farby bez rozmyslu

Kúpite si novú sivú sukňu (lebo bola za skvelú cenu), neodoláte koňakovej bunde (lebo tak skvelo vyzerala na známej herečke) a nezabudnete si prikúpiť ani nové čierne členkové topánky (lebo  sú práve „in“).

Prinesiete si ich z nákupu domov a veľmi sa tešíte, veď každý z tých kúskov má extra výhodu a vy si predstavujete, ako super v nich budete vyzerať. Ta predstava vás vzrušuje a máte naozaj radosť!

Nadšenie vám vydrží až do večera. Nové veci vyperiete, aby do rána vyschli a vy ste si ich mohli ráno obliecť do práce a zažiariť. Áno, bude to super a už sa veľmi tešíte.

Ráno sa pokúšate nové veci zakomponovať do vysnívaného outfitu, v ktorom budete vyzerať tak úžasne. Ale… niečo sa deje:

  • K novej koňakovej bunde sa nehodí žiadna z vašich ružových a bielych šatiek…
  • Sivá sukňa pôsobí popri výraznej farbe vášho obľúbeného topu akosi fádne, až nudne!
  • V čiernych topánkach máte akési kratšie a širšie nohy a s čiernou kabelkou pôsobia v outfite tvrdo…

Skúšate rôzne kombinácie, ale v žiadnej nemáte ten svoj vysnívaný skvelý pocit. Začínate tušiť, že ste do svojho šatníka opäť pridali niečo, čo tam asi bude len zaberať miesto.

Vaše predstavy o dokonalej vizáži sa opäť vzdialili… a možno si na čas dáte s nákupmi radšej pauzu.

Alebo sa vyberiete zajtra opäť zohnať niečo lepšie, niečo čo už konečne bude „fungovať“ a zabezpečí vám skvelú vizáž? Je celkom možné, že scenár sa bude opakovať až dovtedy, kým rezignujete, začnete neznášať nákupy a začne vám byť jedno, čo máte na sebe.


STOP, zastavte sa! Dá sa to aj inak. Potrebujete plán.

Zastavte sa, nadýchnite sa a čítajte ďalej. Môžete ísť na to totiž aj úplne inak – s istotou svoju vizáž meniť k lepšiemu a postupne sa blížiť k zrealizovaniu svojich snov a predstáv.

 

Ak viete, aké farby v šatníku potrebujete a aké kombinácie farieb vám pristanú, všetko je oveľa jednoduchšie, pretože:

  • viete, aké farby sukní budú lichotiť vášmu telesnému tvaru a budú vyzerať dobre s vašimi topmi
  • viete, aká farba topu, bundy, či šatky rozžiari a zvýrazní vašu pleť, oči i vlasy
  • viete, v akej farbe topánok budú vaše nohy vyzerať dlhšie a štíhlejšie
  • viete, v akej farbe by mal byť náhrdelník k obľúbeným šatám, aby ste vyzerali ešte lepšie.

Viete toho ešte oveľa, oveľa viac a ak budete tieto informácie využívať, váš život, nákupy i obliekanie budú oveľa jednoduchšie.


Získate oveľa viac možností

Poznanie ideálnych farieb vám prinesie množstvo nových možností. Objavíte nové zaujímavé a kreatívne kombinácie farieb a s istotou budete farby kombinovať tak, aby na vás vyzerali krásne – harmonicky a zaujímavo.

Budete sa vo farbách, ktoré nosíte, dobre cítiť, pretože si z odporučených farieb vyberiete len tie, ktoré ladia s vaším vnútrom a štýlom a pomôžu vašej postave vyzerať lepšie.

Budete nakupovať len veci vo farbách, ktoré sa dajú skvelo skombinovať s tým, čo už v šatníku máte a vytvoríte s tak funkčný šatník.

A neskôr dokonca dokážete úspešne nosiť i farby, ktoré vám až tak nepristanú, pretože ich dokážete úspešne zakomponovať do outfitu tak, že budete vyzerať super.

Schopnosť pracovať s farbami prináša úžasné benefity a ja mám možnosť každý deň v Supervizáž klube pozorovať, ako sa ženy menia. Zo sivých myšiek bez štýlu, v outfitoch, ktoré neurazia (ale ani nenadchnú), sa menia za zaujímavé, kreatívne, harmonické, krásne a oveľa viac sebavedomé ženy.


Ako si zjednodušiť život a rozhodovanie

K napísaniu dnešného článku ma inšpirovala moja klientka Markétka. Keď som sa jej spýtala, prečo prišla na konzultáciu Určenia farebného typu, povedala mi, že nerada venuje veľa času nakupovaniu a že hľadá riešenia, ktoré jej pomôžu zjednodušiť si život.

Chce vedieť na čo sa zamerať a s čím nestrácať čas, chce kupovať len to, v čom bude vyzerať dobre a čo sa jej bude dobre kombinovať. A popritom si chce užívať pocit, že vyzerá dobre.

Ako ste na tom vy? Poznáte farby, ktoré vám pomáhajú vyzerať dobre? Viete, aké kombinácie farieb vám najviac pristanú?

Ak máte chuť, dajte mi v diskusii vedieť, ako poznanie farieb a ich úžasných účinkov zmenilo vaše obliekanie a vizáž.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top