Skip to content
Určite ste si všimli, že rôzne kombinácie farieb, ich intenzita a teplota, vytvárajú rôzne nálady a dojmy. V dnešnom príspevku si povieme o tom, aký dojem vyžarujú farby ktoré máme na sebe, na ľudí ktorých stretávame.
Je len na nás, aké farebné kombinácie svojím oblečením vytvoríme. Farby oblečenia ktoré si obliekame, by mali vystihovať nás, našu podstatu, ale zároveň zohľadňovať situáciu na ktorú sa obliekame. Rôzne farebné kombinácie a farby vytvárajú rôzny dojem na ľudí.
Preto ak chcete vyzerať:
Autoritatívne a energicky: noste tmavé farby zo svojej farebnej palety, skombinované s najžiarivejšími odtieňmi z vašej palety. Žiarivé farby vám dodajú energickosť, tmavé zase autoritu. Ich kombinácia vám dodá dynamiku.
Mlado, veselo a plná života: kombinujte farby svetlé a stredne tmavé, dôležité je aby 1-2 farby boli „živé“, t.j. nie neutrálne a fádne. Teplé farby pôsobia najviac veselo a optimisticky.
Profesionálne: noste stredne tmavé a bledšie farby s tmavšími, vytvárajte vyšší kontrast. Táto kombinácia vytvára dojem vážnosti s serióznosti. Vyhýbajte sa príliš krikľavým farbám.

Dôstojne a formálne: kombinujte stredne tmavé farby s tmavými farbami vašej farebnej palety, kombinácii dodajte malé percento svetlej farby, ktorá vám dodá prvok elegancie.
Žensky, jemne a zraniteľne: noste stredne tmavé a bledé tlmené farby z vašej farebnej palety, vytvárajte veľmi malý kontrast. Takéto farby budú pôsobiť jemne a veľmi žensky.
Sofistikovane a elegantne: noste sýte farby z vašej farebnej palety, vytvárajte veľmi malý kontrast. Zamatové, sýte farby vám dodajú eleganciu.
Formálne: noste tmavé farby z vašej farebnej palety, vyberajte si najtmavšie a najsýtejšie farby, nie príliš krikľavé a nápadné. Zaručia vám dojem formálnosti a odstupu. Námornícka modrá je univerzálnou farbou, ktorú na tento účel môžu využiť všetky farebné typy.
Ak viete, akým dojmom pôsobia rôzne farebné kombinácie, môžete svojím oblečením ovplyvňovať pocity a dojmy ľudí okolo vás. Napríklad ak vás čaká dôležitý pracovný pohovor, určite budete chcieť pôsobiť formálne a profesionálne. Zvoľte teda takú kombináciu farieb, ktorá vám tento dojem zaručí.
Náladu akú budete vyžarovať svojím oblečením, môžete ovplyvňovať i voľbou materiálu a jeho textúry. Napríklad jemné, mäkké a hladké materiály pôsobia romanticky, mäkko, poddajne, prívetivo, zatiaľ čo čierna koža pôsobí drsne a tvrdo.

Samozrejme, ak plánujete svojím oblečením špeciálne zapôsobiť, nezabudnite zladiť nielen farby a materiál, ale aj strih šiat. I rôzne strihy môžu pôsobiť rôzne – uvoľnene, mladistvo, milo, jemne, žensky, či ležérne, športovo, maskulínne, alebo drsne.

Premýšľajte nad svojim oblečením. Nielen na jeho farbami a strihmi, ale aj nad materiálom a farebnými kombináciami. Ak používate vhodné farebné kombinácie, budete vyzerať nielen krásne, ale budete aj pôsobiť na ľudí presne tak, ako práve potrebujete alebo chcete.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top