Skip to content

Keď som nedávno cez Skype konzultovala s Ankou jej štýl, jedna z jej otázok sa týkala toho, ako môže do svojich outfitov pridať uvoľnenosť a ležérnosť. Anka je mladá, ale má rada elegantné strihy odevov a kvalitné materiály, preto sa popri svojich rovesníkoch niekedy cíti staršie a usadlo. Ak máte podobný problém, čítajte ďalej – v článku nájdete tipy, ktoré vám pomôžu.


Čo spôsobuje seriózny dojem

Čím viac nadčasové strihy nosíte, čím viac klasických neutrálnych farieb obsahuje váš šatník a čím kvalitnejšie a draho vyzerajúce sú vaše materiály a doplnky, tým viac seriózne budete pôsobiť.

Serióznosť sa spája so zodpovednosťou a skúsenosťami a preto i s vážnosťou a dojmom vyššieho veku (ak chcete pôsobiť skúsenejším, či starším dojmom, oblečte si tmavý kostým).


Ako pridať nenútenosť

Ak vám takéto pôsobenie nevyhovuje a chcete do svojich outfitov pridať nenútenosť a uvoľnenosť, uberte trochu serióznosti a nadčasovosti a pridajte prvky pohodovosti, ležérnosti a mladistvosti.

Ako? Jednoducho. Zamerajte sa na:

  • prírodné materiály a farby
  • voľnejšie strihy
  • podkasanie
  • vrstvenie
  • praktické strihové detaily
  • masívnejšie náhrdelníky, náušnice, spony na opaskoch
  • väčšie a praktické tašky
  • obuv s nižším podpätkom, alebo masívnejšiu.

zdroj foto: Pinterest

Čím viac týchto prvkov pridáte, tým ležérnejším dojmom bude vaše oblečenie pôsobiť.


I džínsy môžu pôsobiť viac, alebo menej ležérne

Ak napríklad ku blúzke pridáte klasické tmavé džínsy, výsledok bude stále dosť nadčasový, ale nie až taký formálny, ako v prípade elegantných „nedžínsových“ nohavíc.

Ak budú džínsy šúchané, ležérnosti bude viac. Ak budú mať i diery, záplaty, alebo ozdobné cvoky, výsledok bude výrazne ležérny.

Mieru ležérnosti pridávajte podľa vášho individuálneho štýlu. Nesnažte sa štylizovať do niečoho, čo je vám cudzie a v čom sa necítite dobre, pretože ľudia okolo vás to rýchlo vycítia.


Máte podobný problém ako Anka? Hádajú vám ľudia vyšší vek, kvôli nadčasovému, klasickému a príliš „uhladenému“ oblečeniu? Ako to riešite? Ak máte chuť, rada si prečítam vaše skúsenosti a názory v diskusii pod článkom.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top