skip to Main Content
Ako Do Oblečenia Pridať Uvoľnenosť

Keď som nedávno cez Skype konzultovala s Ankou jej štýl, jedna z jej otázok sa týkala toho, ako môže do svojich outfitov pridať uvoľnenosť a ležérnosť. Anka je mladá, ale má rada elegantné strihy odevov a kvalitné materiály, preto sa popri svojich rovesníkoch niekedy cíti staršie a usadlo. Ak máte podobný problém, čítajte ďalej – v článku nájdete tipy, ktoré vám pomôžu.


Čo spôsobuje seriózny dojem

Čím viac nadčasové strihy nosíte, čím viac klasických neutrálnych farieb obsahuje váš šatník a čím kvalitnejšie a draho vyzerajúce sú vaše materiály a doplnky, tým viac seriózne budete pôsobiť.

Serióznosť sa spája so zodpovednosťou a skúsenosťami a preto i s vážnosťou a dojmom vyššieho veku (ak chcete pôsobiť skúsenejším, či starším dojmom, oblečte si tmavý kostým).

Prečítajte si aj
4 veci, kvôli ktorým budete vyzerať staršie a usadlo

Ako pridať nenútenosť

Ak vám takéto pôsobenie nevyhovuje a chcete do svojich outfitov pridať nenútenosť a uvoľnenosť, uberte trochu serióznosti a nadčasovosti a pridajte prvky pohodovosti, ležérnosti a mladistvosti.

Ako? Jednoducho. Zamerajte sa na:

  • prírodné materiály
  • farby prírody
  • o niečo voľnejšie strihy
  • podkasanie
  • vrstvenie
  • praktické strihové detaily (vrecká, pútka, pracky…)
  • masívnejšie náhrdelníky, náušnice, spony na opaskoch
  • väčšie a praktické tašky
  • obuv s nižším podpätkom, alebo masívnejšiu.

zdroj foto: Pinterest

Čím viac týchto prvkov pridáte, tým ležérnejším dojmom bude vaše oblečenie pôsobiť.

Ak ich pridáte menej, dosiahnete jemnejšie uvoľnenie klasického, seriózneho, alebo elegantného outfitu.


I džínsy môžu pôsobiť viac, alebo menej ležérne

Ak napríklad ku blúzke pridáte klasické tmavé džínsy, výsledok bude stále dosť nadčasový, ale nie až taký formálny, ako v prípade elegantných “nedžínsových” nohavíc.

Ak budú džínsy šúchané, ležérnosti bude viac. Ak budú mať i diery, záplaty, alebo ozdobné cvoky, výsledok bude výrazne ležérny.

Mieru ležérnosti pridávajte podľa vášho individuálneho štýlu. Nesnažte sa štylizovať do niečoho, čo je vám cudzie a v čom sa necítite dobre, pretože ľudia okolo vás to rýchlo vycítia.

Prečítajte si aj
Prečo je dôležité občas odložiť džínsy

Máte podobný problém ako Anka? Hádajú vám ľudia vyšší vek, kvôli nadčasovému, klasickému a príliš “uhladenému” oblečeniu? Ako to riešite? Ak máte chuť, rada si prečítam vaše skúsenosti a názory v diskusii pod článkom.

Back To Top