skip to Main Content

Elenka absolvovala všetky tri konzultácie a keďže ma nadchol jej prístup k sebe a to, ako vyzerá vo svojom veku, chcela by som sa o svoje dojmy podeliť v dnešnom článku s Vami. Elenke by totiž nikto nehádal jej 68 rokov a jej štýl a farebnosť tomu výrazne pomáhajú.

Vo svojom pracovnom živote sa Elena pohybovala dlhé roky vo formálnom prostredí a zvykla si ma prísny pracovný dress code. Jej bežným pracovným odevom bol kostým, prípadne puzdrové šaty so sakom, vždy vo formálnych neutrálnych farbách (čierna, šedá, biela). V súčasnosti je už na dôchodku, ale vplyv formálneho klasického šatníka je stále v jej štýle prítomný.

Zjemnenie svetlejšími farbami

Elenkina farebnosť je svetlá jarná a pri prezeraní jej fotiek bolo zjavné, ako jej veľké plochy tmavých farieb a výrazný kontrast ubližujú. Nemá v šatníku našťastie takýchto kúskov veľa a aj sama sa inštinktívne snaží negatívny účinok čiernej eliminovať. Po konzultácii Určenie farebného typu už presne vie ako na to, preto do jej šatníka pribudlo niekoľko doplnkov, odevov a plavky v jej ideálnych farbách, načo jej dcéra spontánne reagovala pochvalou a konštatovaním, že Elenka vyzerá ešte mladšia ako predtým.

V zrelom veku je veľmi užitočné prejsť k svetlejším farbám (aj keď nie ste svetlým typom), pretože tie dokážu tvár zjemniť, osviežiť, zamaskovať vrásky a tiene v tvári a tým vyvolať mladší dojem.

Správne strihy a proporcie sú dôležité v každom veku

Elenka má postavu typu H – má rovnejší trup a dlhšie, štíhle nohy. Je vyššej postavy, preto nevyzerá zle ani v širších nohaviciach a dlhých sukniach, ale jej krásne nohy najviac vyniknú v priliehavejších rovných strihoch nohavíc a sukní. Trup potrebuje Elena opticky predĺžiť a skvele vyzerá v dlhších topoch a kabátikoch, bez zvýrazneného pása. Prebrali sme spolu jednotlivé variácie jej postavy, črty tváre a tvar tváre a Elenka zistila, prečo jej niektoré veci a doplnky nesedia. Pochopila, prečo nie je pre ňu dobré vrchné diely zakasávať, prečo sa lepšie cíti s dlhšími náhrdelníkmi a prečo jej nepristanú dlhé náušnice, či určité účesy a okuliare. Veľa vecí robila inštinktívne správne, ale ako sama povedala,

je úžasné poznať dôvody toho prečo niečo funguje a niečo nie, pretože to ušetrí veľa času pri nákupoch a kombinovaní oblečenia a doplnkov.

Poznanie štýlu je základom

Pri skúmaní štýlu sme našli tvary, línie, farby, materiály a kontrast, ktorý najviac vyhovuje Elenkinej osobnosti a snažili sme sa ich zladiť s jej telesným tvarom a farebnosťou. Zadefinovali sme, čo je pre Elenku typické a čo by v jej outfitoch nemalo chýbať. Elena sa naučila, ako môže svojim outfitom dodať jemnosť, sviežosť, formálnosť, prísnosť, či nenútenosť, podľa toho ako chce a potrebuje v danej situácii vyzerať a pôsobiť. Naučila sa tiež, ako to urobiť tak, aby to stále bola ona a aby sa vo svojom oblečení cítila skvele.

kolaz styl

Elenka ma veľmi potešila, keď prišla týždeň po určení farebného typu na konzultáciu Postavy a štýlu. Do štúdia vošla krásna, svieža, dynamická žena a bolo vidieť, ako veľmi ju odporučené jarné farby rozžiarili. Vyzerala ešte mladšie ako minule a pozerať na ňu bolo úžasne inšpirujúce a príjemné.

Povedala som si, že ak by som v Elenkinom veku pôsobila rovnako ako ona, bolo by to úžasné. Želám jej stále veľa pozitívnej energie a všetko dobré!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top