skip to Main Content

Daniela má kratšie nohy a dlhší trup. Rada a často nosí podpätky – cíti sa v nich dobre, pretože pomáhajú kompenzovať rozdiel v proporciách jej postavy. Občas by si chcela obuť i nízku obuv, má ale problém si vybrať, pretože má pocit, že táto obuv zvýrazňuje jej krátke nohy. V dnešnom článku nájdete tipy na to, ako si v nízkych topánkach opticky predĺžiť nohy.


1. Predĺžte si nohy výberom farieb

Ak od pása nadol použijete na oblečení podobné farby, vaše nohy budú vyzerať dlhšie, ako keď použijete rôzne farby sukne, pančúch a obuvi. Voľte obuv a nohavice (alebo obuv, pančuchy a sukňu) v rovnakých, alebo podobných farbách.

2. Vyberte si vhodné vykrojenie a špičku na obuvi

Ak nosíte obuv, ktorá má vysoké vykrojenie, uberáte svojm nohám dĺžku. Ak chcete vyvolať efekt dlhších nôh, hľadajte obuv, ktorá má nízke vykrojenie. O vykrojení obuvi nájdete podrobnosti v samostatnom článku. K efektu predĺženia nôh môže prispieť i špicatejší tvar špičky topánok.

3. Siahnite po obuvi s platformou

Hrubšia podrážka na nízkej obuvi vám tiež pomôže pridať nejaký centimeter k dĺžke nôh. To, po akej mohutnej platforme siahnete, by malo ladiť s vašim štýlom, ale aj telesným tvarom a objemom nôh.

kolaz-obuv-farba-vykroj-platformajpg


4. Vyberajte si správnu dĺžku topov

Ak použijete oba vyššie uvedené spôsoby, ale nebudete mať vhodnú dĺžku topu, ich účinok potlačíte. Dlhšie topy nohy skrátia, kratšie predĺžia.

5. Pritiahnite pozornosť ku tvári

Ak na svojom outfite zvolíte zaujímavý detail v blízkosti tváre, opticky predĺžite celú postavu a teda i nohy.

kolaz-obuv-top-tvar


Pri konzultácii Postava a štýl sme s Dankou riešili i jej osobné preferencie, telesný tvar, vhodné dĺžky, strihy, materiály, línie, doplnky a samozrejme i to, ako môže oblečením prejaviť svoju osobnosť a svoj štýl tak, aby sa cítila skvele, prirodzene a zároveň zaujímavo.

uft4


Máte krátke nohy a nosíte nízku obuv? Ako svoje nohy opticky predlžujete? Ladíte obuv s oblečením, alebo skôr s doplnkami?

Prečítajte si i ďalšie články o obuvi:

Ako ladiť obuv k oblečeniu
Ako vybrať obuv k oblečeniu
Pre koho sú vhodné výrazné topánky?
Topánky podľa telesných proporcií
S čím ladiť farbu obuvi
Štylistika – Ako vybrať obuv podľa štýlu

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top