skip to Main Content
Ako vyzerať
1. Ako nevyzerať príliš objemne v zime
2. Ako v džínsoch vyzerať zaujímavo
3. Ako vyzerať vyššie a štíhlejšie
4. Ako vyzerať mladšie
5. Ako nevyzerať lacno
6. Ako pôsobiť autoritatívne
7. Ako vyzerať moderne
8. Ako urobiť outfit zaujímavým

Náš vek nemusí vždy zodpovedať tomu ako pôsobíme na iných ľudí okolo seba. To, či niekto vyzerá mladší, alebo starší, ako v skutočnosti je, závisí i od toho aké oblečenie si vyberá. Vekom má veľa žien tendenciu upúšťať z nárokov na svoje oblečenie, ale dá sa to i inak a viac informácií nájdete v pokračovaní článku.

Pribúdajúce vrásky, či kilogramy spôsobujú, že sa niektoré ženy začnú zahaľovať do tmavých farieb a voľnejších strihov, čim sa paradoxne vizuálne postaršujú, pôsobia nudne, či odovzdane. Ani vrásky, ani hormonálne zmeny v menopauze nie sú dôvodom na to, aby sa žena opúšťala a začala sa obliekať nudne, nevýrazne, či nezaujímavo. Poďme sa pozrieť na to, ktoré faktory vytvárajú mladistvý efekt.


Farby

Ak chcete vyzerať mladšie, noste svoje ideálne farby. Význam farebnej typológie vzrastá úmerne veku – ak si v mladom veku oblečiete nevhodné farby, nevyzerá to tak zle, ako v období, kedy už vaša tvár nie je taká mladá a svieža. Ak sa vekom Vaša farebnosť zmenila, nenoste farby v ktorých ste žiarili pre 15 rokmi, ale prispôsobte ich výber zmenám v tvári vplyvom veku.

Zabudnite na celoplošné nosenie čiernej a iných veľmi tmavých farieb, dokonca i keď ste tmavým typom. Farby s veľkým podielom čiernych pigmentov vám bezpečne zvýraznia vrásky a na vaše okolie budete pôsobiť smutne a staršie. Nahraďte ich odtieňmi, ktoré pôsobia popri vašej tvári mäkkšie – existuje množstvo iných neutrálnych farieb, ktoré vám urobia lepšiu službu ako čierna.

 

Helen Mirren

Vyhnite sa príliš krikľavým odtieňom a do svojho šatníka zaraďte svetlejšie odtiene, ktoré dodajú vašim outfitom efekt sviežosti. Ak vám svetlé farby nepristanú na veľkých plochách, využite ich na doplnkoch ako akcenty.

 


Helen Mirren

Nenoste len neutrálne farby, snažte sa aspoň na malých detailoch dodať oblečeniu dotyk farby. Vo farebnom oblečení budete vyzerať vždy viac dynamicky ako v neutrálnom.

Dynamika a sviežosť sú synonymami mladosti a preto vytvárajú mladistvý efekt.


Helen Mirren


Štýl

Buďte štýlová – neodkláňajte sa od svojho štýlu, noste naďalej prvky, tvary a línie ktoré máte rada, avšak prispôsobte ich svojmu súčasnému telesnému tvaru a proporciám. Sledujte módne trendy, ale vyberajte si z nich iba tie, ktoré pôsobia sofistikovane a zároveň živo a sviežo.

Zaraďte so svojho šatníka mladistvé, kreatívne, alebo ležérne prvky. Vyhnite sa noseniu vecí, v ktorých budete vyzerať lacno, alebo príliš snaživo, vynechajte i infantilne pôsobiace prvky – volánový lem sukne, alebo tričká s naivnými kresbami a nápismi. Viac tipov nájdete v článku Čomu sa vyhnúť po 40-tke.


Materiály a vzory

S pribúdajúcim vekom sa vyhnite materiálom, na ktorých je na prvý pohľad zrejmé, že sú nekvalitné a pôsobia lacno. Nekupujte si odevy len preto, že majú výhodnú cenu, hľadajte kvalitu. Vyhnite sa príliš drobným a hustým vzorom, ktoré posobia fádne a usadlo. Hľadajte abstraktné a sofistikované vzory a detaily.


Detaily a doplnky

Rôzne drobné detaily môžu dodať iskru vášmu oblečeniu a vyvolať svieži a mladistvý dojem. Vyberajte si také detaily a doplnky, ktoré vyzerajú kvalitne. Hrajte sa s farbami, vzormi, štruktúrou materiálu a doplnkami tak, aby vás váš outfit vystihoval a aby ste v ňom mali „to svoje“.
Doplnky určite nevynechávajte – práve ich absencia často spôsobuje, že žena vyzerá nevýrazne, fádne, či odovzdaná osudu. Svieža farba brošne, zaujímavý náhrdelník, akcent v podobe štýlových topánok, zaujímavý lem sukne, či vrstvenie môžu byť práve tým, čo vás odlíši a vyvolá u okolia dojem, že
napriek pribúdajúcemu veku si sama seba vážite, máte sa rada a baví vás starať sa o seba. S doplnkami to nepreháňajte, často stačí 1 výrazný detail detail, ale záleží i od vášho štýlu.
Helen Mirren

Účes

Nový strih vlasov z vás môže vizuálne urobiť oveľa mladšiu ženu. Spoznajte svoj tvar tváre a črty tváre a vyberte si účes, ktorý vás zjemní, v ktorom najviac vyniknú vaše oči, alebo pery. Nefarbite si vlasy na rovnako tmavý odtieň ako pred 15 rokmi, tvár sa vekom meni a kontrast sa často znižuje.
Ak vás už nebaví dofarbovať si odrasty svojich úplne šedivých vlasov, zvoľte premyslene svetlejší odtieň, avšak prispôsobte tejto zmene i farby oblečenia.
Helen Mirren

Líčenie

Nevynechávajte ani líčenie, avšak nelíčte sa rovnako ako keď ste mali 20. Prispôsobte farby, konzisteniu ličidiel a techniku líčenia svojej tvári, vyhnite sa príliš tmavému i krikľavému líčeniu. Nevhodná farebná teplota make-upu, očných tieňov, rúžu, či lícenky môže vyvolať lacný dojem a efekt, že sa kŕčovito snažíte vyzerať mladšia ako ste.

Helen Mirren

Myslite na to, že menej je často viac a tiež na to, to ako staro vyzeráte je vo veľkej miere i prejavom vášho vnútra – vašich pocitov, zmýšľania a náhľadu na život. Máte dalšie tipy na vizuálne omladenie? Máte vo svojom okolí niekoho, kto vyzerá mladší ako je? Viete v čom to je?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top