Skip to content

Určite ste si všimli, že v niektorých farbách oblečenia vaše oči žiaria oveľa viac ako v iných. V dnešnom článku nájdete informácie o tom, ako tieto farby spoznať a nájsť.

Celý princíp hľadania odtieňov, v ktorých budú vaše oči žiariť, je v zopakovaní farieb ktoré sa nachádzajú v dúhovke vašich očí. Ak si napríklad žena s modrými očami oblečie modrý pulóver, v odtieni čo najpodobnejšom odtieňu dúhovky očí, farba pulóvra sa vzájomne prepojí s farbou dúhovky a posliní ju.

Výsledkom je, že oči pôsobia výraznejšie, nápadnejšie, žiarivejšie a iskrivejšie.

Na nasledujúcich obrázkoch nájdete príklady farieb, ktoré rozžiaria rôzne farby a odtiene očí.

 

 

 

 


Farba oči nie je jediným určujúcim faktorom k výberu ideálnych farieb.

Preto nie je vhodné nosiť vo veľkých plochách všetky farby ktoré nájdete vo svojej dúhovke. Ideálne je, ak si z nich vyberiete len tie, ktoré sa nachádzajú v palete ideálnych odtieňov pre váš farebný typ.

Farby ktoré posilňujú a zvýrazňujú vaše oči je ideálne nosiť na odevoch a doplnkoch, ktoré nie sú príliš ďaleko od tváre. Využívajte ich napríklad na šatkách, čiapkach, náušniciach, ráme dioptrických okuliarov, topoch, brošniach a náhrdelníkoch.

Vypozorovali ste, ktoré farby farebne posilňujú vaše oči? Poznáte svoje zvýrazňovače očí?

Ak neviete, aké sú vaše ideálne farby oblečenia a doplnkov, môžete sa objednať na osobnú konzultáciu Určenia farebného typu. Ak svoje farby už poznáte, v online kurze Sprievodca farbami vás naučím vytvoriť si každý deň farebne dokonalý outfit.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top