skip to Main Content

Určite ste si všimli, že v niektorých farbách oblečenia vaše oči žiaria oveľa viac ako v iných. V dnešnom článku nájdete informácie o tom, ako tieto farby spoznať a nájsť.

Celý princíp hľadania odtieňov, v ktorých budú vaše oči žiariť, je v zopakovaní farieb ktoré sa nachádzajú v dúhovke vašich očí. Ak si napríklad žena s modrými očami oblečie modrý pulóver, v odtieni čo najpodobnejšom odtieňu dúhovky očí, farba pulóvra sa vzájomne prepojí s farbou dúhovky a posliní ju.

Výsledkom je, že oči pôsobia výraznejšie, nápadnejšie, žiarivejšie a iskrivejšie.

Na nasledujúcich obrázkoch nájdete príklady farieb, ktoré rozžiaria rôzne farby a odtiene očí.

 

 

 

 


Farba oči nie je jediným určujúcim faktorom k výberu ideálnych farieb.

Preto nie je vhodné nosiť vo veľkých plochách všetky farby ktoré nájdete vo svojej dúhovke. Ideálne je, ak si z nich vyberiete len tie, ktoré sa nachádzajú v palete ideálnych odtieňov pre váš farebný typ.

Farby ktoré posilňujú a zvýrazňujú vaše oči je ideálne nosiť na odevoch a doplnkoch, ktoré nie sú príliš ďaleko od tváre. Využívajte ich napríklad na šatkách, čiapkach, náušniciach, ráme dioptrických okuliarov, topoch, brošniach a náhrdelníkoch.

Vypozorovali ste, ktoré farby farebne posilňujú vaše oči? Poznáte svoje zvýrazňovače očí?

Ak neviete, aké sú vaše ideálne farby oblečenia a doplnkov, môžete sa objednať na osobnú konzultáciu Určenia farebného typu. Ak svoje farby už poznáte, v online kurze Sprievodca farbami vás naučím vytvoriť si každý deň farebne dokonalý outfit.

Urobte si test:

Urobte si test:
Back To Top