Skip to content

Keď som nedávno položila ženám v mojej FB skupine otázku, čo im bráni vyzerať v oblečení dobre, medzi najčastejšie odpovede patrilo to, že si nevedia dobre vybrať, nemajú čas na nákupy, alebo niekoho, kto by im poradil. V dnešnom článku vám ukážem, že spomínané dôvody vôbec nemusíte mať a že každá žena môže vyzerať skvelo. Stačí pochopiť, v čom dobrá vizáž spočíva.


Ste v začarovanom kruhu

Možno je to i váš prípad. Ste nešťastná z toho, že vyzeráte nudne, nevýrazne a nezaujímavo. Máte málo sebavedomia, už si ani nepamätáte, kedy ste mali zo seba dobrý pocit kvôli oblečeniu. Ste bezradná, lebo túžite po lepšej vizáži, ale neviete ako na to.

Hľadáte a získavate informácie, ale máte pocit, že čím viac sa snažíte, tým máte menej istoty a ste viac bezradná. Preto časom strácate chuť a motiváciu veci zmeniť.

Ak nemáte motiváciu, prestáva vám záležať na tom, ako vyzeráte a začínate byť presvedčená, že na to jednoducho nemáte. A tak ste so svojou vizážou spokojná ešte menej.

V čom je problém a prečo nedokážete vystúpiť z tohto začarovaného kruhu?

Problém je v tom, ako sa na vizáž pozeráte.


Túžite poznať zázračnú radu, ktorá všetko hneď zmení

V kútiku duše veríte, že existuje nejaká zázračná rada – niečo, čo keď sa dozviete, vás úplne zmení a z nudne oblečenej ženy sa mávnutím čarovného prútika stanete štýlovou femme fatale.

Veľa krát sa stretávam s nasledujúcimi presvedčeniami, či názormi:

  • Že keď spoznáte svoj farebný typ. budete vyzerať úžasne. Nebudete – pokiaľ farbám neporozumiete a nenaučíte sa ich nosiť tak, aby ste v nich práve vy žiarili.
  • Že keď spoznáte svoj telesný tvar, budete sa vedieť super obliecť. Nebudete – telesný tvar je len jednou časťou „skladačky“. Okrem neho potrebujete poznať svoje proporcie, variácie svojej postavy, telesnú stavbu, mieru jin a jang…
  • Že keď objavíte svoju ideálnu farbu vlasov, zrazu bude všetko úžasné. Nebude – ani v ideálnej farbe vlasov nebudete vyzerať dobre, ak budete mať na sebe farby, v ktorých budete vyzerať choro, alebo strihy, ktoré urobia vašu postavu neforemnou a zvýraznia všetky nedokonalosti. Ak vo svojom oblečení nebudete sama sebou, ideálna farba vlasov vám bude nanič.

Vo vizáži všetko so všetkým súvisí a preto ak nepatríte medzi tie šťastné ženy, ktoré dokážu inštinktívne vycítiť, v čom vyzerajú skvelo, potrebujete sa to jednoducho naučiť a pochopiť súvislosti.

Mali by ste vedieť, že vyzerať skvelo si žiada čas a je to proces, počas ktorého potrebujete nielen získať potrebné informácie, ale i naučiť sa s nimi pracovať. Je to cesta a rovnako ako všetko, v čom ste sa rozhodli byť dobrá, chce svoj čas.

Ani dobrou kuchárkou, alebo šoférkou sa nestanete zo dňa na deň.


Ide v prvom rade o vás

Ide o to, čo je dobré práve pre vás, v čom sa cítite dobre a v čom zažiarite naplno práve vy. Áno, len vy ste dôležitá, pretože vy by ste mali mať radosť pri pohľade do svojho šatníka, vy sa potrebujete cítiť prirodzene a atraktívne vo svojom oblečení a len vy viete, čo sa vám naozaj páči a čo by ste si na seba nikdy nedali.

A preto by ste mali myslieť na seba a prestať kopírovať kamošky, celebrity a slepo veriť „zaručeným“ radám a mýtom. Mali by ste sa zaujímať o to kto ste, aká ste, čo chcete a čo je pre vás dobré.


Dobrá vizáž vám pomôže naplniť ľudské potreby

Americký psychológ Abraham Harold Maslow už v roku 1943 popísal pyramídu 5 základných ľudských potrieb. Až potom, keď máte naplnené potreby na spodných poschodiach pyramídy, môžete napĺňať potreby z vyšších poschodí.

Na spodnom poschodí sú bežné fyziologické potreby a oblečenie je jednou z nich – ochráni vaše telo pred tepelnými a mechanickými ohrozeniami. V tomto prípade je úplne jedno, či v oblečení vyzeráte dobre, alebo nie.

Ak však máte na sebe oblečenie, v ktorom vyzeráte dobre, napĺňate si tak potreby z ďalších poschodí pyramídy:

  • Máte pocit istoty, že to čo máte na sebe, je pre vás skvelou voľbou.
  • Máte viac sebavedomia, pretože viete, že vyzeráte dobre.
  • Ľudia okolo vás vám prejavujú úctu a uznanie, pretože svojím oblečením dávate najavo, že viete kto ste a čo chcete.
  • Dokážete premeniť mnohé životné šance a príležitosti a tak sa realizujete a posúvate vpred.

Čo z toho vyplýva – že na vizáži záleží, ak chcete v živote niečo dosiahnuť.
Že nie je jedno, čo máte na sebe a ako vyzeráte.
Že v živote dosiahnete oveľa viac, ak vaša vizáž bude dobrá.


Vyzerať dobre je oveľa jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať

Čím dlhšie sa vizážistike venujem, tým viac mám nadhľad a uvedomujem si, ako všetko so všetkým súvisí.

Preto viem, že potrebujete pochopiť v čom spočíva dobrá vizáž, na čo sa zamerať a čím začať, aby ste na svojej ceste za dobrou vizážou postupovali vpred a videli výsledky. Je najvyšší čas zmeniť vaše obavy a frustráciu na pocity NADŠENIA, JEDINEČNOSTI A ISTOTY.

A preto vám predstavujem Supervizáž klub – online priestor, v ktorom vám dlhodobo budem pomáhať na vašej ceste za skvelou vizážou. Miesto, vďaka ktorému:

  • budete svojimi outfitmi nadšená, pretože si budete vyberať len to, čo je pre vás ideálne,
  • do svojich outfitov dokážete premietnuť všetky svoje osobné i praktické potreby,
  • budete mať poruke niekoho, kto vám dodá motiváciu a poradí vám, keď nebudete vedieť ako na to.

Kliknite na nasledujúci obrázok a zistite o Supervizáž klube viac:

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top