Skip to content

Myšlienku vytvoriť ucelený prehľad o farbách a farebnej typológii, som mala v hlave už dávno. Pôvodne to mala byť kniha, ale postupne sa mi stále viac páčila myšlienka vytvoriť niečo, čo bude oveľa prínosnejšie v tom, že čitateľa donúti k akcii. A tak po 4 mesiacoch práce vznikol interaktívny kurz Sprievodca farbami, ktorý dnes s veľkou radosťou spúšťam a v tomto článku by som vám ho rada predstavila.


Prečo online kurz a nie e-book

E-bookov o farebnej typológii nájdete na webe veľa, aj keď je pravda, že v slovenčine, alebo češtine asi nie. Osud elektronických kníh je však často taký, že veľa ľudí, ktorí si ich kúpia, stále odkladajú ich čítanie a napokon zostanú zabudnuté v niektorom z adresárov ich počítača.

Zo skúseností pri konzultáciách viem, že človek sa naučí oveľa viac, keď sa do procesu prijímania informácií aktívne zapája. Myšlienka online kurzu ma preto nadchla, najmä po tom, čo mi môj webdizajnér odporučil skvelé nástroje na sledovanie progresu kurzom, možnosť písania elektronických poznámok, tvorbu testov a diskusie účastníkov kurzu. Bolo rozhodnuté.


Pre koho je kurz určený

Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú farby využívať naplno a vyzerať vďaka nim skvele. Veľa ľudí pozná, alebo tuší, aké farby im pristanú, ale nevedia s nimi pracovať a práve toto vás kurz naučí. Pre koho je teda kurz určený?

  • Pre ľudí, ktorí už vedia, aké farby im najviac pristanú a chcú prejsť od teórie k praxi.
  • Pre ľudí, ktorí chcú svoje farby využiť na to, aby ich postava a tvár vyzerali skvele.
  • Pre tých, ktorí chcú farbami prejaviť svoj štýl a osobnosť a chcú vytvoriť určitý dojem.
  • Pre všetkých, ktorí nevedia, ako farby pre seba vyberať, kombinovať a nosiť.


Čo v kurze nájdete

Sprievodca farbami vás prevedie 13 lekciami (poznámka: od apríla 2017 už 18 lekciami), v ktorých postupne spoznáte všetky oblasti vizáže, ktoré s farbami súvisia. Nasledujúci obrázok je stručným súhrnom tém, ktoré v kurze nájdete.


Ako kurz funguje

Po zakúpení kurzu získate vlastný účet v členskej sekcii týchto stránok. V prvý deň kurzu sa vám zobrazí prvá lekcia. Kurzom budete prechádzať 60 dní, počas ktorých sa vám budú postupne odkrývať všetky ďalšie lekcie.

Každá lekcia vám ponúkne okrem textu i obrázky, videá, tipy a návody a na konci lekcie si v teste preveríte, či ste všetko správne pochopili.

Každá lekcia vás vyzve, aby ste si urobili k danej téme súkromné poznámky, ktoré si po absolvovaní všetkých lekcií môžete naraz vytlačiť. Tiež vás vyzve, aby ste si vytvorili outfit, na ktorom uplatníte to, čo ste sa v lekcii naučili. Ak vám niečo nebude jasné, v diskusii ku každej lekcii môžete diskutovať.

Nasledujúca ukážka je z lekcie „Farby, telesný tvar a proporcie“.


Čo zakúpením kurzu získate

Zakúpením kurzu zíkate ku kurzu časovo neobmedzený prístup, takže sa k informáciám z neho môžete kedykoľvek vracať. Máte možnosť diskutovať s inými nielen priamo v kurze, ale môžete sa pridať i do neverejnej skupiny kurzu na FB. Ak sa prihlásite na odber noviniek kurzu, budete dostávať mailom informácie o novinkách v kurze, jeho prípadných úpravách a vylepšeniach.


Mám veľkú radosť, že kurz je pripravený a môžem vám ho ponúknuť. Je výsledkom 6 ročného štúdia farieb a práce s reálnymi ženami pri osobných konzultáciách. Nezaoberá sa len farbami samotnými, ale i všetkými súvislosťami farieb s osobnosťou a inými prvkami vizáže.

Ďakujem Ľubovi Juríkovi za technické riešenie, vyriešenie i neriešiteľných problémov, skvelé rady, podporu a užitočné informácie.

Pri testovaní kurzu mi pomáhali Zuzka a Silvia, ktorým veľmi pekne ďakujem za všetky vecné i technické pripomienky a užitočné podnety.

Zaujal vás kurz? Zakúpiť si ho môžete na predajnej stránke, kde nájdete i ďalšie informácie. Ak tam nenájdete odpovede na všetky svoje otázky, pokojne mi ich napíšte do diskusie alebo na beata.oravcova@supervizaz.sk.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top