Skip to content

Dnešný článok je určený pre ženy s každou veľkosťou poprsia. Okrem rád, aké odevy sú vhodné pre väčšie prsia, v ňom totiž nájdete i tipy, ako vybrať dobrú veľkosť a strih podprsenky, bez ohľadu na veľkosť poprsia.

Dobrá podprsenka dokáže urobiť veľa s proporciami trupu a dokáže zamaskovať niektoré nedokonalosti. Vhodne vybratými odevmi môžete vaše veľké prsia opticky zmenšiť, prípadne sa vyhnúť tomu, aby boli centrom pozornosti.

Niektoré ženy si objemné poprsie nechávajú vyrobiť plastickými operáciami, avšak dosť žien, ktoré sú veľkým poprsím obdarené, ho považujú viac za nevýhodu, ako výhodu. Veľkosť poprsia má dosť výrazný vplyv na to, aké typy výstrihov a strihov oblečenia vaša postava potrebuje.


Ako obliecť veľké prsia

Ak máte veľké prsia, vaše oblečenie by malo pokryť oblasť poprsia lichotivo, t.j. tak, aby prsia nepôsobili zbytočne ešte väčším dojmom a aby príliš na seba nestrhávali pozornosť (čo môže vyvolať lacný, či prvoplánový dojem).

  • Dobrá podprsenka je základ, v pokračovaní článku nájdete tip na zaujímavé stránky, ktoré vám pomôžu s výberom vhodnej podprsenky. Vyhnite sa strihom, z ktorých vám prsia „vytekajú“, v ktorých prsia visia smerom dolu a pôsobia ochabnuto. Veľmi dôležitý je rozmer obvodu pod prsiami, ktorý drží až 80% váhy poprsia a mal by byť o 5-10 cm menší, ako je skutočne nameraný obvod vášho tela pod prsiami pri výdychu. Vhodná veľkosť košíčkov je tiež dôležitá – pre veľké prsia sú vhodné menej vykrojené strihy. Podprsenky, ktoré dokážu opticky prsia zmenšiť poprsie, nájdete na webe pod názvom „bra minimizer“ (pozrite napríklad sem). Dobrá podprsenka dokáže prsia opticky zmenšiť a najmä podvihnúť, čo vytvorí ilúziu dlhšieho a štíhlejšieho trupu.
  • Materiály vašich topov, sák a kardigánov by mali byť mäkko splývavé.
  • Veľké prsia v uzavretých, malých výstrihoch vyzerajú ešte väčšie.
  • Vyhnite sa výstrihom, ktoré pridávajú prsiam objem – vhodné nie sú naberané a riasené výstrihy, ani objemné volány.
  • Vyhnite sa topom, ktoré sú krátke, alebo zakasané do sukne / nohavíc.
  • Vyhnite sa výrazným detailom v oblasti poprsia.
  • Hľadajte odevy ktoré sú tvarované v oblasti poprsia záševkami, alebo sú z elastických materiálov.
  • Vyhnite sa objemným šperkom a šatkám.
  • Ak nechcete, aby vaše prsia na seba strhávali veľa pozornosti, pritiahnite viac pozornosti ku svojej tvári.


Ako vybrať ideálnu podrpsenku

Zlá veľkosť, alebo strih podrpsenky vám môže negatívne zmeniť proporcie trupu, vyvolať dojem že nemáte pás a pridať niekoľko optických kilogramov naviac. Dobrá veľkosť a tvar dokáže vytvoriť ilúziu užšieho, dlhšieho a tvarovanejšieho pása. Platí to pre každý typ postavy, nielen pre postavy s veľkým poprsím.

Minulý týždeň mi Kristy poslala mailom link na zaujímavé webstránky, venujúce sa výberu vhodnej podprsenky. Na stránkach nájdete poradňu, v ktorej sa dozviete, čo robíte zle a či je vaša podprsenka vhodná.

V časti „Premeny“ je dosť príkladov, ktoré potvrdzujú, že najčastejšou chybou, ktorú veľa žien robí, je nosenie menších košíčkov a väčšieho obvodu ako potrebujú. Na stránkach nájdete (okrem iných) i nasledujúce video:

V diskusii môžete popísať strihy a detaily, ktoré vášmu väčšiemu poprsiu lichotia, ale i vaše skúsenosti s výberom podprsenky i to, či patríte k ženám, ktoré zistili že doteraz nosili úplne zlú veľkosť.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top