Skip to content

Dnešný článok bude nadväzovať na nedávny príspevok Aká je vaša farebná osobnosť? , preto v ňom nebudem znovu popisovať súvislosť medzi farbami v ktorých dobre vyzeráte s farbami, ktoré sú vám najviac blízke. V tom dnešnom sa opäť o sebe dozviete niečo nové…

Farby ktoré sa vám páčia a podvedome ich vyhľadávate, sa nemusia nutne zhodovať s farbami v ktorých vaša tvár vyzerá najlepšie. Vaša osobnosť určuje, ku ktorým farbám inštinktívne inklinujete, to či preferujete skôr bledšie, tmavšie, žiarivejšie, alebo viac tlmené, teplé alebo chladné farby.  

Farby, ktorými sa človek inštinktívne obklopuje, o ňom veľa prezradia. To, akými farbami máte zariadený byt, alebo do akých farieb sa obliekate, to všetko prezrádza veľa o vašej osobnosti. O tom, či ste skôr introvert, alebo extrovert, či ste silná osobnosť, alebo naopak nemáte dostatok sebavedomia, či máte radi spoločnosť ľudí a pod.
Osobnosť jarného typu preferuje svieže, živé, jasné a veselé jarné farby.

Ak máte v sebe osobnosť letného typu, potom pravdepodobne siahate najmä po pokojných a chladných farbách, farbách vyrovnanosti a serióznosti.

Jesenná osobnosť miluje sýte, zlatisté, teplé a hrejivé jesenné farby.  Vyhovuje jej ich živosť a sila.
Zimný osobnostný typ vystihujú čisté a chladné farby. Sú to farby výrazné, nápadné, silné, sebavedomé a dominantné.

Vaša farebná osobnosť sa môže meniť v rôznych fázach života vplyvom udalostí ktoré prežijete, skúseností ktoré získate, prostredia v ktorom sa pohybujete, ale aj vplyvom veku.

Ak vaša osobnosť ovplyvňuje výber farieb ktorými sa obklopujete, logicky sa objavuje otázka, či to platí i naopak. Ak nosíte určité farby, ktoré úplne neladia s vašou farebnou osobnosťou, ovplyvňujú tieto farby vaše správanie, rozmýšľanie a vyžarovanie?

Jednoznačne áno. Podobne ako štýl oblečenia, i jeho farby vplývajú na to ako sa cítite a aké signalý o sebe vysielate do okolia.

Ak sa s vašimi ideálnymi farbami dokážete stotožniť, obohatí vás to. Farbami ktoré sú vám blízke a nie sú pre vašu tvár ideálne, sa možete obklopovať napríklad na malých plochách na doplnkoch, na spodnej polovici tela, alebo doma – doprajte si ich na stenách bytu, bytových doplnkoch, rôznych drobnostiach a pod..

Zhoduje sa vaša farebná osobnosť s farebnosťou vašej tváre? Máte problém nosiť farby v ktorých síce dobre vyzeráte, ale nie sú vám blízke? Ak máte chuť, prispejte do diskusie! 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top