skip to Main Content
Štepovanie Džínsov
Celok tvoria detaily a farba štepovania vašich džínsov je jedným z malých detailov, ktoré tiež ovplyvňujú to, nakoľko harmonicky váš outfit vyzerá. Pri nákupe džínsov by ste mali zvážiť nielen ich strih a štýl, ale i farbu materiálu a farbu štepovania. A práve štepovaniu sa v dnešnom príspevku budeme venovať.

Tak ako farba džínsoviny ovplyvňuje to, nakoľko džínsy „zapadnú“ farebne do vášho šatníka, tak i štepovanie vytvára farebné efekty, ktoré môžu pôsobiť viac, alebo menej harmonicky. Štepovanie by malo farbu zvyšku outfitu dopĺňať a farebne s ním ladiť.

  • Ak je vo vašej farebnosti viac chladu ako tepla, džínosvina s bielym, modrým, alebo chladným červeným štepovaním bude so zvyškom farieb v outfite harmonizovať viac, ako výrazne teplé farby štepovania.
  • Ak ste viac teplým typom, vyhľadávajte džínsovinu so štepovaním v teplejších farbách – žltá, oranžová, lososová, teplá červená, zelená a pod.
  • Štepovanie môže s farbou džínsoviny vytvárať väčší, alebo menší tmavostný kontrast a miera jeho výraznosti môže priťahovať pozornosť viac, či menej. Jednotlivé línie štepovania a miera jeho kontrastu ovplyvňujú to, čo na svojej postave zvýrazníte (a ako), alebo naopak – čo zostane nepovšimnuté.
  • Preto je pri výbere štepovania dôležité zamyslieť sa i nad svojím telesným tvarom a proporciami. Ak je spodná polovica vašej postavy objemnejšia, plnšia, alebo nechcete upriamovať pozornosť na svoj zadok, boky, či nohy, vyhnite sa výrazným farbám štepovania a príliš kontrastnému štepovaniu. Hľadajte štepovanie, ktoré bude s farbou džínsoviny viac splývať a nebude priťahovať pozornosť.
  • Váš štýl tiež určuje to, po akom štepovaní siahnete – ak ste výrazná osobnosť, potom „obyčajné“ džínsy s nevýrazným štepovaním môžu byť pre vás príliš fádne a nudné. Ak siahnete po výraznom kontrastnom a farebnom štepovaní, nezabudnite si uvedomiť, ako jednotlivé detaily ovplyvňujú náš telesný tvar.
Back To Top