Skip to content
Celok tvoria detaily a farba štepovania vašich džínsov je jedným z malých detailov, ktoré tiež ovplyvňujú to, nakoľko harmonicky váš outfit vyzerá. Pri nákupe džínsov by ste mali zvážiť nielen ich strih a štýl, ale i farbu materiálu a farbu štepovania. A práve štepovaniu sa v dnešnom príspevku budeme venovať.

Tak ako farba džínsoviny ovplyvňuje to, nakoľko džínsy „zapadnú“ farebne do vášho šatníka, tak i štepovanie vytvára farebné efekty, ktoré môžu pôsobiť viac, alebo menej harmonicky. Štepovanie by malo farbu zvyšku outfitu dopĺňať a farebne s ním ladiť.

  • Ak je vo vašej farebnosti viac chladu ako tepla, džínosvina s bielym, modrým, alebo chladným červeným štepovaním bude so zvyškom farieb v outfite harmonizovať viac, ako výrazne teplé farby štepovania.
  • Ak ste viac teplým typom, vyhľadávajte džínsovinu so štepovaním v teplejších farbách – žltá, oranžová, lososová, teplá červená, zelená a pod.
  • Štepovanie môže s farbou džínsoviny vytvárať väčší, alebo menší tmavostný kontrast a miera jeho výraznosti môže priťahovať pozornosť viac, či menej. Jednotlivé línie štepovania a miera jeho kontrastu ovplyvňujú to, čo na svojej postave zvýrazníte (a ako), alebo naopak – čo zostane nepovšimnuté.
  • Preto je pri výbere štepovania dôležité zamyslieť sa i nad svojím telesným tvarom a proporciami. Ak je spodná polovica vašej postavy objemnejšia, plnšia, alebo nechcete upriamovať pozornosť na svoj zadok, boky, či nohy, vyhnite sa výrazným farbám štepovania a príliš kontrastnému štepovaniu. Hľadajte štepovanie, ktoré bude s farbou džínsoviny viac splývať a nebude priťahovať pozornosť.
  • Váš štýl tiež určuje to, po akom štepovaní siahnete – ak ste výrazná osobnosť, potom „obyčajné“ džínsy s nevýrazným štepovaním môžu byť pre vás príliš fádne a nudné. Ak siahnete po výraznom kontrastnom a farebnom štepovaní, nezabudnite si uvedomiť, ako jednotlivé detaily ovplyvňujú náš telesný tvar.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top