Skip to content

Pavlína mi napísala: „Dobrý den Beatko. Měla bych možná námět na článek – jak vypadáme zezadu. Myslím, že každý kdo se oblékne, by se na sebe měl určitě podívat i ze zadu. Aspon mě to velmi zajímá, protože zpředu dobrý ale zezadu… velmi často se musím převléknout.

Jsem hruška a zezadu je to snad vidět uplně nejvíc, navíc špíčky na zádech….no, je toho dost. Mám totiž pocit, že moc žen na to nemyslí. Ano těch štastných, s dokonalou postavou, ty to asi zajímat nemusí. Ale nás s obyčejnými křivkami by to zajímat asi mělo. Nashledanou a hezký den.“

S Pavlínou úplne súhlasím. Naša postava je 3-rozmerná a ak v zrkadle vyzerá dobre pri pohľade spredu, neznamená to, že vyzerá rovnako dobre i zboku a zozadu. Pri hľadaní vhodných odevov je potrebné zohľadniť telesný tvar, vodorovné a zvislé proporcie postavy, ale i to, nakoľko je postava objemná smerom dopredu a dozadu.

Pri postavách typu hruška sa často pri pohľade zboku vyskytuje efekt „spadnutého“, prípadne i objemnejšieho zadku. Preto ak má žena menšie poprsie, je vhodné tento jav vyvážiť a dodať poprsiu objem a optický lifting. Dá sa to dosiahnuť:

  • topmi, ktoré majú v oblasti pŕs riasenie, volány, sklady a iné aplikácie, ktoré vytvárajú dojem plnšieho poprsia a kompenzujú tak spadnutý a objemnejší zadok
  • objemnejšími šálmi a šatkami, ktoré majú rovnaký efekt
  • náhrdelníkmi, ktorých prívesok je výrazný i v 3. rozmere.

Pri pohľade zozadu sa pri mnohých postavách stáva, že:

  • Podprsenka zvýrazňuje prípadné tukové vankúšiky na chrbte. Riešením je iný typ podprsenky (je potrebné vyhnúť sa podprsenkám s príliš tesným obvodom, alebo zarezávajúcimi sa ramienkami a zvoliť správny obvod, prípadne širšie ramienka).
  • Problém môže byť i v materiáli – niektoré materiály zvýrazňujú každý tukový vankúšik, a pozor i na svetlé farby, ktoré zvýrazňujú prípadné nedostatky viac ako stredne tmavé, alebo tmavšie farby. I
    tento fakt je dôvodom, prečo sa hruškám odporúčajú tmavšie farby nohavíc.
  • Nohavice majú nevhodný tvar a polohu vreciek na zadku, prípadne šúchanie na zadku či hornej časti stehien, ktoré zbytočne priťahujú pozornosť, alebo dokonca zväčšujú objem. Ak má žena objemnejšie stehná a zadok, takéto prvky nie sú žiadúce. Hľadajte vrecká, ktoré sú bližšie pri sebe a vyššie položené.

Ako je to u vás? Pozeráte sa do zrkadla len spredu, alebo zvyknete oblečenie skontrolovať i pohľadom zboku a zozadu?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top