Skip to content

Nedávno som na workshope v živej diskusii dostala otázku, ako k farbám na oblečení ladiť farbu kovov na doplnkoch. Bude k zelenému topu lepšie zvoliť zlato, alebo striebro? Aká farba kovu sa viac hodí k žltej farbe blúzky a podobne. Poďme sa teda na to pozrieť.


Čo preferujete

Ak máte vo svojej šperkovnici len striebro, alebo len zlato, je to často preto, lebo inštinktívne cítite, že vám daný kov viac pristane. Ak je váš inštinkt správny, nemáte čo riešiť, pretože zrejme dokážete vytušiť i to, ktoré farby oblečenia vám pristanú a s kovovými doplnkami budú vytvárať príjemné, harmonické pôsobenie.

Pokiaľ máte vo svojej zbierke zlato i striebro a viete, že vaša farebná teplota je neutrálna, pokojne využívajte obe farby kovov, alebo noste doplnky, ktoré pozostávajú z oboch kovov. Ak poznáte svoju farebnosť, v tomto článku nájdete informácie o tom, aké farby kovov pristanú jednotlivým farebným typom.

kolaz1


Zvoľte vhodnú mieru živosti

Ak nosíte zlato i striebro a pri výbere farby kovu ku konkrétnej farbe odevu váhate, zvážte i to, ako chcete pôsobiť. Platí jednoduché pravidlo – zlato oživuje, striebro upokojuje, preto:

  • Živé a dynamické farby budú  so zlatom pôsobiť ešte viac živo a dynamicky.
  • Ak k živým farbám pridáte striebro, živosť farby zjemníte.
  • Pokojné farby pridaním zlata oživíte.
  • Ak k pokojným farbám pridáte striebro, pokoj podporíte.

Harmónia je tiež dôležitá

Nekombinujte farby s veľmi výrazným rozdielom farebnej teploty. Výrazne teplé odtiene na oblečení vyzerajú lepšie so zlatom ako so striebrom. Ak vyberáte doplnky k výrazne chladnej farbe oblečenia, zlato nebude to pravé.

ladenie-teploty


Ak sa vám predchádzajúce úvahy zdajú komplikované, alebo nepoznáte presne farebnú teplotu svojej tváre, nechajte pracovať svoj inštinkt a cit. Porovnajte v zrkadle pôsobenie farebného odevu so zlatom a následne so striebrom. Pozorujte, v ktorej kombinácii pôsobí vaša tvár živšie, kedy pleť a oči viac žiaria, kedy vyzeráte mladšie a jemnejšie.

Ako vyberáte kovové doplnky ku farbe oblečenia vy? Nosíte viac zlato, alebo striebro? Upravujete výberom kovových doplnkov mieru živosti oblečenia? Ak máte chuť, podeľte sa o svoje skúsenosti a postrehy v diskusii!

HarmńoaUložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top