Skip to content
Formálne príležitosti
1. Etiketa – Plesová etiketa
2. Etiketa – Ako sa obliecť na prijímací pohovor
3. Karlov formálny šatník
4. Typické prvky formálneho biznis oblečenia
5. Ako vyzerať profesionálne v teplých farbách
6. Ako vyzerať formálne a nosiť čiernu, ak ste svetlým typom
7. Ako sa obliecť na svadbu v záhrade
8. Ako pôsobiť autoritatívne

Za typické business farby sa považuje čierna, antracitová, šedá a biela, teda najmä chladné farby. Ženy ktoré majú v tvári prevahu teplých pigmentov preto často riešia dilemu, ako vyzerať profesionálne, či formálne a zároveň nevyvolávať na svojej tvári negatívne účinky nevhodných farieb.

Teplé farby pôsobia živo, výrazne a aktívne. Teplé pigmenty, ktoré tieto farby obsahujú vyvolávajú ohnivý a slnečný efekt. Formálne pracovné prostredie však vyžaduje skôr efekt profesionálnosti, zamerania sa na výkon, formálnosti a distingvovanosti. Preto sa na prvý pohľad zdá nemožné nájsť oblečenie, ktoré rozžiari tvár a zároveň bude dosť formálne.

Na úvodnej koláži článku sú tipy na to, ako sa tieto dve zdanlivo protirečiace požiadavky dajú skĺbiť:

  • Ak chce typ s prevahou teplých pigmentov v tvári vyzerať profesionálne, je ideálne siahnuť po formálnych farbách, ktoré sú teplotne neutrálne, alebo len mierne teplé. Nepôsobia tak teplo ako výrazne teplé farby, ale tvári neublížia tak ako výrazne chladné neutrálne farby.
  • Okrem tradičnej čokoládovo-hnedej sú ideálnymi farbami i teal, alebo námornícka modrá. Sú dostatočne formálne a majú v sebe i teplé pigmenty.
  • Výrazne teplé farby je vhodné používať na menších plochách ako akcenty. Živá teplá zelená, červená, okrová, či oranžová dokážu dodať celku iskru, farebnosť, ale vďaka malej ploche nevyvolávajú príliš krikľavý, či málo profesionálny dojem.
  • Profesionálny a formálny efekt dosiahnete vo výraznej miere i tým, že do outfitu zapracujete čo najviac prvkov formálneho business štýlu.

Máte v tvári viac teplých pigmentov a ste nútená v práci nosiť formálne oblečenie? Aké farby využívate a ako ste si poradili so zdanlivým rozporom svojej farebnosti a požadovaného štýlu?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top