skip to Main Content
Fotografie Cate Blanchett z posledných týždňov, ktoré som si nedávno prezerala, demonštrujú čo na svetlých letných typoch nevyzerá dobre. Ak patríte k tomuto farebnému typu, v dnešnom príspevku nájdete príklady toho, čomu by ste sa mali radšej vyhnúť.

Farebnosť tváre svetlého letného typu je ľahká a svieža, preto potrebuje nízky kontrast, jemnosť a farebnosť. Ideálnymi farbami sú pastely, svetlé až stredne tmavé, sviežo pôsobiace farby a kombinácie tón v tóne. Cate Blanchett je podobne ako mnoho ďalších celebrít obeťou trendov – bez ohľadu na svoju farebnosť sa prispôsobuje tomu čo je práve v kurze, alebo čo je v aktuálnych kolekciách módnych návrhárov.

Príliš tmavé a ťažké farby

Cate často vídame v čiernej, v ktorej vyzerá staršie a tvrdšie. Ale ani v ťažkej tmavomodrej to nie je ono, účinok tejto farby je podobný ako účinok čiernej. Tmavé a ťažké farby sú najhoršou voľbou pre svetlé typy, sú totiž presným opakom farebnosti ich tváre, preto pôsobia tvrdo a agresívne.

Ak chce svetlý letný typ nosiť čiernu, alebo iné tmavé farby, mal by vyberať materiál, štruktúru alebo vzorovanie, ktoré prílišnú sýtosť a silu čiernej zjemní, napríklad tak ako na obrázku vpravo.

Príliš výrazný rúž

Jemnosť, ktorá je pre tvár tohto typu charakteristická, neladí z výrazným odtieňom sýteho červeného rúžu. Pri pohľade na tvár s výrazným rúžom budete vnímať len pery a celkový dojem bude dosť prehnaný až lacný.

Vhodné sú jemnejšie, pastelové odtiene rúžov (vľavo), ktoré viac podporia jemnosť tváre.

Príliš krikľavé farby a lesk

Výrazné farby nie sú pre tento farebný typ vhodné, pretože nekorešpondujú s prirodzenou ľahkosťou a svetlosťou tváre. Ak sú naviac zvýraznené leskom, celkový dojem môže byť prehnaný a tak trochu cirkusový.

Veľký kontrast

Ani veľký kontrast neladí s jemnosťou tváre a farebne ju prebíja. Záleží však i na tom, ako ďaleko je od tváre. Na nasledujúcej fotografii je kontrast bielej a čiernej až v oblasti pása a bokov, čo je lepšie ako keby bol blízko tváre. Na fotografii celkovo prevažuje svetlosť, preto Cate nevyzerá v šatách zle

Ak je však kontrast blízko tváre a prevažuje ťažká, tmavá farebnosť (vpravo), celkový dojem je oveľa smutnejší a tvár vyzerá staršia.

Cate Blanchett je krásna žena a je škoda, že často chodí v nevhodných farbách. Na druhej strane, aspoň sa môžeme z jej chýb poučiť :-).

V tomto období roka môžu mať svetlé farebné typy problém vybrať si z jesenných kolekcií vrchné oblečenie v ideálnych farbách, pretože v ponuke sú najmä sýtejšie odtiene. Prezrela som webshop Orsay a našla som niekoľko vrchných odevov, ideálnych pre svetlé letné typy, v predajni naživo som ich však zatiaľ nevidela.
Ak teda nenatrafíte na svetlejší odtieň, alebo už máte v šatníku tmavší odtieň trenčkotu, bundy, či vesty, využite silu doplnkov a skombinujte ich so šatkou, alebo šálom v sviežom odtieni. Zjemníte tak príliš ťažké vyžarovanie tmavej farby a celkový dojem odľahčíte a osviežite. V nasledujúcej galérii nájdete bundu, kabát a vestu z ponuky webshopu Orsay. Tmavšie, alebo menej vhodné odtiene sú skombinované so šatkami tak, aby viac ladili s tvárou svetlého letného typu.

Je vaša farebnosť svetlá? Našli ste v jesenných kolekciách vrchné odevy, ktoré vám svojou farebnosťou vyhovujú, alebo si pomáhate doplnkami? Ako na vás pôsobí Cate Blanchett v čiernej, výraznom rúži, alebo lesku? Ak máte chuť, neváhajte a zapojte sa do diskusie.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top