skip to Main Content
Formálne príležitosti
1. Etiketa – Plesová etiketa
2. Etiketa – Ako sa obliecť na prijímací pohovor
3. Karlov formálny šatník
4. Typické prvky formálneho biznis oblečenia
5. Ako vyzerať profesionálne v teplých farbách
6. Ako vyzerať formálne a nosiť čiernu, ak ste svetlým typom
7. Ako sa obliecť na svadbu v záhrade
8. Ako pôsobiť autoritatívne


S Karlom som sa zoznámila už pred pár mesiacmi, keď sprevádzal svoju manželku na konzultáciu Určenia farebného typu. Nedávno som sa s ním stretla opäť a tentoraz sme riešili jeho vlastnú farebnosť, najmä v súvislosti s jeho pracovným formálnym šatníkom.

Karel je mladý, príťažlivý, dynamický a úspešný muž. So svojimi  pracovnými partnermi sa často stretáva na pracovných rokovaniach na vysokej manažérskej úrovni a jeho pozícia vyžaduje i kontakt s médiami. Preto Karel potrebuje vyzerať formálne, dôveryhodne a seriózne, ale i upravene a dynamicky. Farby sú prvkom, ktorý môže jeho šance zapôsobiť na iných ľudí zvýšiť, ale i znížiť.

Karlova farebnosť je tmavá zimná, má tmavé vlasy a výrazné, zaujímavé hnedé oči so zlatým podtónom. Okrem dominantnej zimnej farebnosti má v tvári i malé množstvo jesenných prvkov. Potrebuje vysoký kontrast, sýtosť a čistotu farieb. Bežný šatník Karla obsahuje najmä neutrálne až chladné odtiene farieb, má v ňom dosť letných odtieňov, tlmené i tmavé vzory a farby.

Karel na konzultáciu priniesol niekoľko svojich pracovných košieľ, sák a kravát. Jeho saká sú čierne a určite neurobí chybu, ak rozšíri paletu formálnych pánskych oblekových farieb i o tmavú antracitovú, alebo tmavú námornícku, ideálne vo vhodnom materiálovom prevedení, ktoré zvýrazní sýtosť, ale i čistotu daných farieb.

Na neformálne, bežné a voľnočasové aktivity sú pre Karla vhodné výraznejšie, dostatočne sýte a živé farby košieľ, ale v prípade formálnych kombinácii je potrebné, aby košeľa so sakom tvorili vysoký kontrast. Karel môže siahnuť po bielej, čistých odtieňoch pastelových farieb a mal by sa vyhnúť tlmeným farbám i vzorom. Jeho košele by mali pôsobiť čisto a
sviežo.

Kombináciu tmavého obleku a svetlej košele by mal Karel vhodne doplniť viazankou. Pri výbere je veľmi dôležité, aby farba kravaty perfektne dopĺňala celok a dodávala mu iskru a živosť. Karel si môže dovoliť živé zimné odtiene modrej, červenej, vínovej, tealu a pod.. Dôležité je aby kravata nesplývala s oblekom alebo s košeľou, aby dotvorila sýty a kontrastný dojem a zároveň dodala celku šmrnc a dynamiku.

Karel je mladý úspešný muž a ja mu v jeho kariére želám veľa úspechov a radosti z práce. Verím že vhodné pracovné oblečenie mu pomôže nielen vyzerať upravene a formálne, ale i pôsobiť dynamicky, energicky a presvedčivo.

Súvisiace články:
A čo muži?
Určenie farebného typu muža
Celebrity a farby – Peter Sagan
Petrova svetlá farebnosť
Plesová etiketa
Ako sa obliecť na prijímací pohovor

Blog banner Summit

Blog banner Summit
Back To Top