Skip to content
Formálne príležitosti
1. Etiketa – Plesová etiketa
2. Etiketa – Ako sa obliecť na prijímací pohovor
3. Karlov formálny šatník
4. Typické prvky formálneho biznis oblečenia
5. Ako vyzerať profesionálne v teplých farbách
6. Ako vyzerať formálne a nosiť čiernu, ak ste svetlým typom
7. Ako sa obliecť na svadbu v záhrade
8. Ako pôsobiť autoritatívne


S Karlom som sa zoznámila už pred pár mesiacmi, keď sprevádzal svoju manželku na konzultáciu Určenia farebného typu. Nedávno som sa s ním stretla opäť a tentoraz sme riešili jeho vlastnú farebnosť, najmä v súvislosti s jeho pracovným formálnym šatníkom.

Karel je mladý, príťažlivý, dynamický a úspešný muž. So svojimi  pracovnými partnermi sa často stretáva na pracovných rokovaniach na vysokej manažérskej úrovni a jeho pozícia vyžaduje i kontakt s médiami. Preto Karel potrebuje vyzerať formálne, dôveryhodne a seriózne, ale i upravene a dynamicky. Farby sú prvkom, ktorý môže jeho šance zapôsobiť na iných ľudí zvýšiť, ale i znížiť.

Karlova farebnosť je tmavá zimná, má tmavé vlasy a výrazné, zaujímavé hnedé oči so zlatým podtónom. Okrem dominantnej zimnej farebnosti má v tvári i malé množstvo jesenných prvkov. Potrebuje vysoký kontrast, sýtosť a čistotu farieb. Bežný šatník Karla obsahuje najmä neutrálne až chladné odtiene farieb, má v ňom dosť letných odtieňov, tlmené i tmavé vzory a farby.

Karel na konzultáciu priniesol niekoľko svojich pracovných košieľ, sák a kravát. Jeho saká sú čierne a určite neurobí chybu, ak rozšíri paletu formálnych pánskych oblekových farieb i o tmavú antracitovú, alebo tmavú námornícku, ideálne vo vhodnom materiálovom prevedení, ktoré zvýrazní sýtosť, ale i čistotu daných farieb.

Na neformálne, bežné a voľnočasové aktivity sú pre Karla vhodné výraznejšie, dostatočne sýte a živé farby košieľ, ale v prípade formálnych kombinácii je potrebné, aby košeľa so sakom tvorili vysoký kontrast. Karel môže siahnuť po bielej, čistých odtieňoch pastelových farieb a mal by sa vyhnúť tlmeným farbám i vzorom. Jeho košele by mali pôsobiť čisto a
sviežo.

Kombináciu tmavého obleku a svetlej košele by mal Karel vhodne doplniť viazankou. Pri výbere je veľmi dôležité, aby farba kravaty perfektne dopĺňala celok a dodávala mu iskru a živosť. Karel si môže dovoliť živé zimné odtiene modrej, červenej, vínovej, tealu a pod.. Dôležité je aby kravata nesplývala s oblekom alebo s košeľou, aby dotvorila sýty a kontrastný dojem a zároveň dodala celku šmrnc a dynamiku.

Karel je mladý úspešný muž a ja mu v jeho kariére želám veľa úspechov a radosti z práce. Verím že vhodné pracovné oblečenie mu pomôže nielen vyzerať upravene a formálne, ale i pôsobiť dynamicky, energicky a presvedčivo.

Súvisiace články:
A čo muži?
Určenie farebného typu muža
Celebrity a farby – Peter Sagan
Petrova svetlá farebnosť
Plesová etiketa
Ako sa obliecť na prijímací pohovor

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top