skip to Main Content


Mať na konzultácii Určenie farebného typu muža je skôr výnimkou ako pravidlom, preto som sa potešila, keď sa mi ozvala klientka Veronika, že by rada priviedla svojho manžela Petra.


ilustračné foto: Owen Wilson

Petra som trochu poznala vďaka fotografiám, ktoré mi dávnejšie posielala Veronika. Podľa nich sa zdalo, že bude potrebovať teplejšie jarné farby. Petrove oči sú pomerne svetlé, zeleno-modré, má svetlejšiu pleť a blond vlasy tmavosti 8, so zlatým nádychom.

I šatkový test potvrdil prevahu teplých pigmentov – v chladných farbách vyzerala Petrova tvár bez života, smutne a unavene. Naopak perfektne „ožíval“ v svetlých, ľahkých odtieňoch jarných farieb. Petrova farebnosť je svetlá jarná.

Pri mužoch je to s farbami trochu iné ako pri ženách, pretože zatiaľ čo pre ženy sú neutrálne farby dôležité, pre mužov sú veľmi dôležité. Chlap oblečený od hlavy po päty vo farebných odtieňoch nebude pôsobiť príliš mužne, skôr naivne alebo zženštilo. Pre jarné typy však i u pánov platí, že by mali nosiť aspoň malú plochu sviežej jarnej farby na hornej polovici tela, ak nechcú vyzerať smutne a ponuro.

Veronika mi spomínala, že spočiatku pre Petra kupovala najmä letné odtiene farieb. Zrejme cítila, že mu nepristanú tmavé a ťažké farby. V Petrovom šatníku sa nachádza i niekoľko kúskov v jarných farbách, a aj keď sú zatiaľ v menšine, verím že po tom čo Peter videl v zrkadle, sa ich množstvo zvýši. Peter má výhodu, že nemá problém s farbami – rád nosí farebné nohavice, košele a tričká. Na konzultáciu prišiel oblečený v pásikavom bielo-modrom tričku, šedom svetri a hnedej bunde. Nohavice farby ťavej srsti celok tmavostne i teplotne odľahčili a dodali mu jarné vyžarovanie.

Pre pánov je dôležité poznať i ideálne farby košieľ do obleku a  tiež vzor a farebnosť viazanky. Peter zažiari, ak si do obleku vezme hráškovú, lososovú, tyrkysovú. či žltú pastelovú košeľu a celok doplní viazankou tak, aby miera kontrastu bola stredná.

Želám Petrovi a Veronike všetko dobré a veľa radosti nielen s farbami! :-)


 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top