skip to Main Content
Muži
1. Farebná typológia – A čo muži?
2. Z praxe – Určenie farebného typu muža
3. Celebrity a farby – Peter Sagan
4. Karlov formálny šatník
5. Z praxe – Jirkova svetlá letná farebnosť
6. Pavlova chladná letná farebnosť

Článok o farebnom type nejakého známeho muža som chcela napísať už dávno, vždy ma však odradilo malé množstvo fotografií vo farebnom oblečení, prevaha neutrálnych farieb v pánskom šatníku a fakt, že muži si (väčšinou) nefarbia vlasy a nelíčia sa. Petra Sagana mám dosť „napozeraného“ z prenosov cyklistických pretekov a preto práve on bude objektom dnešného článku.

Na nasledujúcich fotografiách sú Petrove fotografie z rannej cyklistickej kariéry a je na nich vidieť, že jeho tvár nemá príliš vysoký kontrast.

Petrove oči sú modro-šedé, má výrazné, tmavšie obočie a plavé vlasy neutrálneho odtieňa. Celkový dojem z Petrovej tváre je najmä jemný a mierne chladný – farebnosť Petra Sagana je tlmená letná.

Ani pri Petrovi Saganovi som nenašla príliš veľa fotografií v rôznych
farbách oblečenia. Na fotkách sa samozrejme objavuje najčastejšie v jarnej zelenej (vľavo),
ktorá je typická pre dres jeho tímu Cannondale a ktorá nie je jeho ideálnou farbou. Lepšie vyzerá napr. v odtieňoch letnej zelenej (vpravo).

Čierna mu nerobí dobrú službu, je zjavné, že popri jeho jemne sfarbenej tvári je príliš tvrdá. Ostrá, krikľavá žltá je príliš žiarivá – Peter nepotrebuje veľkú tmavosť, ani výrazné kontrasty.

Vhodnou alternatívou čiernej môžu byť pre Petra napr. odtiene námornickej modrej, či modro-šedej.

Peter vyzerá dobre v odtieňoch modrej, šedej, či kakaovej, tieto farby skvele dopĺňajú jeho jemné letné farebné vyžarovanie.

Vidieť Petra v novom účese a jemnom strnisku bolo pre mňa prekvapením a myslím že mu táto zmena veľmi prospela. Zazrieť ho v obleku bolo ešte väčším prekvapením – Peter vyzerá gentlemansky a elegantne a farebne je jeho oblečenie ideálne – šedá perfektne ladí s jeho tlmenou tvárou a prevahou chladných pigmentov, biela celok osviežuje a červená dodáva celku šmrnc, farebnosť a štipku teplých pigmentov.

Peter Sagan rozbehol svoju športovú kariéru skvele a osviežil na Slovensku záujem o cyklistiku. Držme mu preto palce, nech sa mu aj v nadchádzajúcej sezóne darí tak dobre a nech je zdravý!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top