Skip to content

Viktória je krásna žena, ktorá v dotazníku pred konzultaciou uviedla, že sa považuje za chladný typ, zrejme letný, Uvažovala i o chladnej zime, ale mala pocit, že kontrast jej tváre nie je príliš vysoký. Po odhalení jej kontrastnej zimnej farebnosti nebola príliš prekvapená, skôr trochu sklamaná.

Dôvodom je fakt, že Viktória nemá potrebu nosiť farebné oblečenie. Má radšej sofistikovanosť a eleganciu neutrálnych odtieňov. Ak vás zaujíma, ako sa dá tento „rozpor“ riešiť, čítajte ďalej.

Pleť Viktórie nie je úplne chladná, má v sebe i kvapku teplých pigmentov. Vlasy boli dlho farbené na tmavú modro-čiernu, ale Viktória sama cíti, že tento tmavý a chladný odtieň robí jej tvár príliš tvrdou a chcela by prejsť na čokoládovo-hnedé odtiene. Jej oči majú prirodzenú farbu zeleno-hnedú, ale keďže Viktória nosí veľmi často farebné kontaktné šošovky (stredne tmavé modré) a plánuje ich nosiť i naďalej, testovali sme jej farebnosť s nimi. Ttvár Viktórie najviac žiarila v kontrastných zimných farbách.

Viktória pracuje v oblasti, kde nie je striktne predpísaný dress code, ale jej pracovná pozícia predpokladá elegantné a sofistikované oblečenie, ktoré je jej i veľmi blízke. Má rada outfity v klasickom a mestskom štýle, ktoré občas dopĺňa prvkami romantického, či dramatického štýlu. Má rada kvalitu, príjemné a nedráždivé materiály. Najviac siaha po klasických neutrálnych farbách, ktoré sú svojím minimalistickým vyžarovaním príjemné pre jej osobnosť, ale má rada keď je na oblečení prítomný i nejaký detail, alebo prvok, ktorý ju odlíši od ostatných a vďaka ktorému je zaujímavá a originálna.

Viktóriina kontrastná zimná farebnosť ju predurčuje na nosenie farebných, sviežich, živých kombinácií. Jej farebný kontrast je s modrými kontaktnými šošovkami stredný, tmavostný kontrast je vyšší a jej štýl je založený na elegantných, neutrálnych, bezfarebných farbách. Viktória má niekoľko možností ako nosiť outfity, ktoré budú elegantné a zároveň nebudú príliš farebné (nasledujú popisy k outfitom na úvodnej koláži článku):

  • Do svojho šatníka môže zaradiť kontrastné zimné farby len na malých plochách – na šatkách, náhrdelníkoch, brošniach – bude s farbami pracovať ako s akcentami, zatiaľ čo základ jej šatníka bude postavený najmä na neutrálnych farbách.
  • Ak sa rozhodne zostať pri svojom farebne neutrálnom šatníku a aj na doplnkoch bude využívať najmä „bezfarebné“ neutrálne odtiene a farby klasických kovov (zlato, striebro), môže využiť svoj vyšší tmavostný kontrast na to, aby posilnila kontrastné vyžarovanie svojej tváre a dodala jej živosť a sviežosť. Pri neutrálnej kombinácii je dôležité vniesť do oblečenia zaujímavosť a dá sa to docieliť napr. štruktúrou látky, prídavkom kovového vlákna do materiálu, alebo zaujímavými strihovými detailmi.
  • Dotyk živej farby môže Viktória vyriešiť používaním farebného rúžu (výrazná ružová, alebo červená), neutrálnej kombinácii farieb tak dodá dotyk dynamiky a živosti.
  • Viktória môže využiť monochromatické ladenie farieb, ktoré je farebné, ale pôsobí elegantnejšie ako pestrofarebné kombinácie.

Miera a potreba farebnosti je i vecou štýlu – niektorí ľudia potrebujú a majú radi výrazné, pestré kombinácie farieb, zatiaľ čo iní pracujú s dotykmi farieb opatrne a využívajú ich len na detailoch a doplnkoch. Ďalší, podobne ako Viktória, siahajú najmä po neutrálnych farbách.

Ak ste kontrastným typom, neznamená to že musíte nutne chodiť v pestrofarebných kombináciách. To, v čom budete vyzerať najlepšie, ovplyvňuje i miera vášho farebného a tmavostného kontrastu, ale vo veľkej miere i váš osobnostný štýl. Ak poznáte svoj štýl a viete čo vám sedí a v čom ste to „vy“, potom sa dá vždy nájsť kompromis a oblečenie skombinovať tak, aby vám sedelo nielen farebne, ale aj osobnostne a samozrejme i strihom.

Patríte i vy k ženám, ktoré siahajú najmä po klasických, neutrálnych farbách? Ako dosahujete to, aby vás vaše oblečenie odlíšilo od iných a aby ste sa cítili zaujímavo a nie fádne a nevýrazne?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top