Skip to content
Martina je tmavým zimným typom a do svojho šatníka zaradila výraznejšie, sýte zimné farby. Obľúbila si najmä čiernu, odtiene modrej a červenú. Poprosila ma o viac farebných inšpirácii, ktoré sú pre jej farebnosť vhodné.

Kombinácia bielej, čiernej (alebo námorníckej modrej) a červenej sa využíva napr. v námorníckom štýle, ktorý je pre tmavé zimné typy vhodný. Na hornej polovici tela by mala vo farbách oblečenia prevažovať sýtosť, preto Martina môže zvoliť napríklad pásikovaný bielo-modrý top a doplniť do kardigánom v sýtejšom odtieni červenej. modrej, zimnej zelenej, fialovej a pod..

Martina by rada do svojho šatníka zaradila i ďalšie farby odporúčané pre tmavú zimu, ale má problém vymyslieť ich rozmiestnenie na oblečení. Sýta chladná zelená, vínová, čokoládovo hnedá i fialová môžu na tmavých zimných typoch vyzerať krásne ak sa dobre skombinujú. Pri uvažovaní o tom, ktorú farbu umiestniť na ktorú časť postavy, je potrebné zvážiť nielen farebný typ, ale i telesný tvar a proporcie a samozrejme i štýl nositeľky.

Pri tmavých typoch platí, že pri tvári by mali mať vždy i niečo sýte, aby nevyzerali bledo a nevýrazne. Vhodná individuálna miera celkovej tmavosti a tmavostného kontrastu zabezpečia, že ich tvár zažiari a bude vyzerať sviežo.

Farebný kontrast tmavých zimných typov býva dosť nízky, preto na nich nevyzerajú dobre príliš pestrofarebné kombinácie farieb a vystačia si s farbami, ktoré pôsobia viac elegantne ako pestro. Krásne na nich vyzerajú:

Niekoľko tipov na uvedené kombinácie farieb nájdete v úvodnej koláži článku. Nezabúdajte, že váš osobnostný štýl zohráva pri výbere farieb tiež dôležitú úlohu. Ženy s výrazným a nápadným štýlom unesú i pestrejšie kombinácie farieb a naopak – ženám ktoré nechcú byť príliš nápadné budú vyhovovať jemnejšie a pokojnejšie kombinácie.

Aké kombinácie farieb máte najradšej? Máte už jasne vymedzenú škálu farieb ktoré nosíte, alebo stále dopĺňate do šatníka nové farby? Vaše skúsenosti a postrehy sú vítané v diskusii!

Súvisiace články:
Tipy pre tmavé zimné typy na Pintereste
Námornícky štýl pre každý farebný typ
Tmavý typ a farby vhodné na leto
Ako v lete obliecť postavu typu hruška s farebnosťou tmavej zimy
Farby akcentov pre zimné typy
Monochromatický vzhľad
Biela a tmavý typ
Neutrálne farby pre tmavé typy

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top