Skip to content

Ak patríte medzi tmavé farebné typy, asi riešite problém, aké farby oblečenia zvoliť v letnom období. Tmavý typ vyzerá najlepšie v tmavých a sýtych farbách, preto môže mať problém vybrať si oblečenie v lete, kedy sú obchody plné najmä bledých, svetlých farieb.

Problém je aj v tom, že v tmavom oblečení je počas slnečných dní teplo. Tento príspevok sa pokúsi pomôcť vám s výberom vhodných farieb a kombinácii, tak aby ste pôsobili letno a sviežo, a aby ste pritom mali na sebe vaše ideálne farby.

Na nasledujúcich kolážach nájdete niekoľko inšpirácií, ako oblečenie v lete skombinovať tak aby ste nevyzerali bledo, ale ani príliš smutne a tmavo. V lete sa nám všetkým žiadajú svetlejšie farby a tmavý typ sa s nimi môže pohrať napríklad tak, že ich zvolí na spodnú polovicu tela, alebo na doplnky – topánky, kabelka, bižutéria atď.

Ak si oblečiete top tmavšej farby, vyberte si odľahčený, letný, vzdušný materiál a strih a doplňte ho svetlými šortkami, sukňou, topánkami, alebo kabelkou. Aby ste ako celok nepôsobili fádne, zvoľte aspoň jeden doplnok v živej, výraznej farbe. Váš outfit krásne osvieži a rozjasní.

 

 

Sýtejšie odtiene farieb vašej tvári lichotia a v lete sú vhodnejšie ako príliš tmavé farby.

Námornícky štýl je v lete veľmi obľúbený, nadčasový a je to ideálny spôsob ako nosiť sýtosť a kontrast a nebyť oblečená len v tmavých farbách. Aby farebnosť nebola fádna, neutrálna, kombinujte pásiky (prípadne iné geometrické vzory) s nejakou výraznou farbou. Vaša fantázia vám isto pomôže vybrať doplnkovú farbu tak, aby ste pôsobili sviežo. 

V prípade že máte vo vašom šatníku šaty, ktoré majú pre vás príliš bledú, alebo nevýraznú farbu, ale strihovo a štýlovo vám sedia, nevzdávajte sa ich. Stačí ak ich doplníte vestou, alebo doplnkom vo výraznejšej, sýtej farbe. Riešením môže byť náhrdelník, či kabelka v sýtom odtieni modrej, zelenej, červenej, vínovej, tmavo-hnedej, čiernej a pod.

I v lete (ak práve nie je 30 st. a viac :-)) môžete oblečenie vrstviť. Kontrast, ktorý je pre tmavé farebné typy taký žiadúci, vytvoríte vrstvením veľmi ľahko. Stačia dva podobné topy v kontrastnej farebnosti, alebo kombinácia tielka a rozopnutej blúzky a budete vyzerať skvele.

Patríte medzi tmavé typy a máte v lete problém s výberom farieb? Alebo vám letné kombinácie nerobia problém? Napíšte o svojich skúsenostiach do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top