skip to Main Content

Autorkou dnešnej témy je Jarka: „Myslím si že som tmavý zimný typ, najviac ma chvália v tmavých farbách, mám strašne rada čiernu, tmavú šedú, aj námornícku modrú. Lenže v práci máme dress code a potrebujem nosiť biele a bledé blúzky a cítim sa v nich ako bledá myš. Chcela by som Vás poprosiť o radu, či je nejaká finta, ako môže tmavý typ vyzerať dobre v bielej košeli?“

Pre tmavé typy je naozaj najlepšie, keď nosia na hornej polovici tela sýte farby. V bielej, alebo bledých, pastelových farbách vyzerajú nevýrazne, bledo, choro, strácajú v nich svoju typickú sýtosť. Do úvodného obrázka i nasledujúceho porovnania som zámerne vybrala práve Anne Hathaway (tmavá zima), ktorá veľmi často nosí bledé farby.

I tmavé typy môžu nosiť svetlé farby, je však ideálne dopĺňať ich sýtymi odtieňmi, môže im to pomôcť vyzerať výraznejšie a živšie ako v celoplošnej svetlej farbe. Môžu teda bledú blúzku, alebo top doplniť náhrdelníkom alebo brošňou, ideálne masívnejšími, aby tmavej plochy bolo viac. Ďalšou možnosťou je skombinovať blúzku (top) so šatkou vo výraznej, sýtej farbe. Milovníčky romantiky si môžu na krk uviazať sýtu mašľu a ak vám je bližší pánsky štýl, pomôže viazanka tmavej farby. Niekoľko tipov nájdete v nasledujúcej galérii (kliknite).

Ak je dress code taký striktný, že nositeľke nedovoľuje spomínané vylepšenia sýtosti outfitu, je vhodné výraznejšie sa nalíčiť.


Ste tmavým typom a máte rovnaký problém ako Jarka? Ako ho riešite? Ak máte chuť, dajte vedieť v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top